Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Szlaban na parking...

2016-01-04 11:25:17 (ost. akt: 2016-01-05 12:14:42)
Na parking przy ulicy Związku Walki Młodych już nie wjedziecie

Na parking przy ulicy Związku Walki Młodych już nie wjedziecie

Autor zdjęcia: UM w Płońsku

Podziel się:

Przed świętami parking przy ul. ZWM został zamknięty. Taka decyzja była tylko kwestią czasu. Mamy więc obecnie klasyczny przykład wzajemnego szukania winowajców i odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. Urzędnicy z magistratu twierdzą, że karty ma rozdawać teraz rada, a ta z kolei nie ma zamiaru podbijać stawki, tylko mówi: ,,sprawdzam”.

Parking przy ZWM nie raz i nie dwa był przedmiotem sesyjnych dyskusji. Burmistrz ostrzegał przed konsekwencjami wynikającymi z przykręcenia finansowego kurka na dokończenie budowy ratusza. Jednym z elementów tejże inwestycji jest wspomniany parking, który służył mieszkańcom przez blisko sześć lat.

Inwestycją szybko jednak zainteresował się powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Pozwolenie na użytkowanie parkingu wydano z uwagi na deficyt miejsc postojowych w mieście, lecz z pouczeniem i nakazem wykonania w danym terminie innych prac budowlanych wskazanych w pozwoleniu: oświetlenia parkingu, chodnika oraz zagospodarowania terenów zielonych.

O wydłużenie daty granicznej wykonania tychże prac miasto zwracało się kilkakrotnie, argumentując swe wnioski brakiem funduszy. Inspektor akceptował te prośby, ale do czasu.

Z końcem starego roku Urząd Miasta w Płońsku poinformował, iż powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał burmistrzowi zamknięcie parkingu przy ZWM. - To kiedy znów będzie można z niego korzystać, zależy od decyzji radnych miejskich, którzy w 2015 roku odrzucali wnioski burmistrza w sprawie przeznaczenia środków finansowych na dokończenie rozbudowy siedziby urzędu miejskiego, w tym niezbędnych prac wykończeniowych na parkingu – podaje Filip Przedpełski, rzecznik prasowy ratusza.

Przedpełski dodaje, iż w projekcie budżetu na 2016 rok burmistrz zarezerwował pieniądze na dokończenie wymaganych prac budowlanych, o których mowa. - To, czy roboty te zostaną szybko zakończone, zależy wyłącznie od decyzji rady. Burmistrz Płońska, a także mieszkańcy, którzy już teraz sygnalizują urzędowi pilną potrzebę ponownego uruchomienia parkingu, liczą na niezwłoczne i odpowiednie decyzje radnych – zakomunikował rzecznik prasowy magistratu. Urzędnicy są zdania, że zabezpieczone wcześniej przez radę fundusze na ten cel były niewystarczające, aby pokryć ten etap inwestycji w całości.

http://i.wm.pl/00/08/06/39/f/dsc-0217-picture568a473488045.jpg
- Nie ma ani słowa o tym, że ktoś popełnił błąd, bo inwestycja nie jest wykonana zgodnie z projektem, tylko jak zwykle wini się za wszystko radę... - sprzeciwia się przewodniczący Tucholski (fot. redakcja/archiwum)

Z takim postawieniem sprawy kategorycznie nie zgadza się Krzysztof Tucholski, przewodniczący płońskiej rady miasta. - Kilka lat temu rada przeznaczyła na pewno ponad 400 tys. zł na budowę tego parkingu oraz zagospodarowanie terenu wokół urzędu. Niestety, pieniądze zostały wydane, a parking pobudowano niezgodnie z projektem, w którym było przewidziane oświetlenie ziemne. Z tego to powodu parking został zamknięty. Czy nasze miasto jest tak bogate, że mamy płacić po kilka razy za to samo zadanie? Ale oczywiście teraz najłatwiej jest wszystko zrzucić na radnych… - komentuje całą sytuację szef rady. - Pieniądze na ten cel były i to z górką, a zrobiono jedynie parking. Jakim cudem nie wykonano oświetlenia..? Parking w takiej postaci to koszt ok. 200 tys. zł - wylicza. - Gdzie jest więc reszta pieniędzy? Teraz żąda się od radnych, aby ponownie dali na lampy – dziwi się przewodniczący. - Mówi się już o projekcie zamiennym, który miałby zmienić sposób oświetlenia parkingu, i który pociągnąłby za sobą kolejne koszty. To co teraz robić, rozkopywać ten parking, zrywać kostkę? Wiem, że miejsc parkingowych brakuje w mieście, ale przecież nie możemy płacić za to samo po kilka razy – oceniał Tucholski.

Przewodniczący dodaje ponadto, iż protokół pokontrolny komisji rewizyjnej, która przez wiele miesięcy badała inwestycję rozbudowy ratusza, trafi wkrótce do prokuratury i NIK-u.

Do tego tematu z pewnością jeszcze wrócimy. (DT)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mirek #1899729 | 213.238.*.* 5 sty 2016 23:26

  brawo radni! obserwuje wasza postawe i dziekuje za waszą konsekwencję.DAMY RADĘ!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Winczer Krzysztof #1899554 | 77.115.*.* 5 sty 2016 20:23

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. To powiem całą prawdę o zamknięciu parkingu, powodem był brak miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, dobrze oznaczonych ,odpowiedniej ilości, no i te wymiary, wszędzie o nich zapominają.

  1. @ #1898851 | 178.42.*.* 5 sty 2016 09:51

   Komu najbardziej służy zamieszanie wokół parkingu? W tej sytuacji chyba jednak nie radnym od p. Tucholskiego, bo przeciwko nim zwróci się niezadowolenie mieszkańców. A burmistrz ustami rzecznika powtórzy słowa "To radni nie dali pieniędzy, to ich wina". Czy nie mam racji?

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. hi hi hi numery rowery #1898557 | 31.63.*.* 4 sty 2016 22:32

    Bo to jest tak ktoś ma z kimś układ i na bank kazał zamknąć szlaban ha ha ha ,a jak ktoś uważa inaczej to znaczy ,że jest .... Trzeba być idiotą by dać się na taki numer złapać. Ale ,że u nas ... pod dostatkiem to .....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. do Plan #1898493 | 46.174.*.* 4 sty 2016 21:54

     Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. gdybyż rządził Tucholski lub ktoś inny to jestem przekonana, że nasze miasto dwa razy szybciej by się rozwijało. Obecny Burmistrz dla ale tylko o własne interesy i swojej kliki a miasto i ludzi tak na prawdę mają gdzieś. Możecie sobie poplecznicy burmistrza pisać swoje. Ludzie i tak wiedzą jak jest prawda.

     Pokaż wszystkie komentarze (20)