Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Inwestycja za 35 milionów euro szansą na nowe miejsca pracy

2015-12-30 15:34:28 (ost. akt: 2016-01-02 19:53:37)
Nowoczesna fabryka mięsa ma powstać w ciągu półtora roku. - Polska jest naszym priorytetem. Od stycznia na 100 proc. zaczynamy budowę - mówi delegacja z Włoch. - Sochocin dzięki temu będzie lepiej prosperował - komentuje wójt Andrzej Romatowski

Nowoczesna fabryka mięsa ma powstać w ciągu półtora roku. - Polska jest naszym priorytetem. Od stycznia na 100 proc. zaczynamy budowę - mówi delegacja z Włoch. - Sochocin dzięki temu będzie lepiej prosperował - komentuje wójt Andrzej Romatowski

Autor zdjęcia: redakcja/archiwum

Podziel się:

Za półtora roku, nieopodal Płońska ma powstać fabryka mięsa, w której zatrudnienie znajdzie na początek około 250 osób. - Cieszymy się, że powstaną miejsca pracy, a i rolnicy również odżyją przy hodowli bydła opasowego – przyznaje Andrzej Romatowski, wójt gminy Sochocin.

Włoska firma Gruppo Cremonini to potentat na rynku produkcji mięsnej, z zakładami rozlokowanymi w 70 krajach na całych świecie. Zatrudnia w nich 10 tysięcy ludzi. Chce inwestować również w Polsce, w powiecie płońskim, a konkretnie w gminie Sochocin. Podczas przedświątecznej sesji tamtejsi radni gościli przedstawiciela firmy, prezesa federacji włoskiej żywności, który pokrótce opowiedział o inwestorskich zamiarach.

Jak się dowiedzieliśmy, tak nowoczesnej fabryki mięsa jeszcze w Polsce nie było. Połączenie ubojni z produkcją ma ułatwić życie rolnikom. - Będziemy podpisywali z rolnikami długoterminowe kontrakty. Będą oni na tym zarabiali. Produkować może każdy, ale nie każdy robi to dobrze. Klienci dzisiaj są bardzo wymagający. Oni nie idą do normalnej rzeźni, oni chcą czegoś więcej. I my to zapewniamy – tak brzmiały słowa gościa z Włoch.

Radni zastanawiali się, czy to, co słyszą, to nie są tylko świąteczne życzenia. Stwierdzali, że takie obietnice już padały we wcześniejszych latach, ale nie zostały one zrealizowane. - Jak w ciągu 18 miesięcy nie wybuduję tej rzeźni to już nie pracuję. Musimy to otworzyć, obowiązuje nas kontrakt. Opłacamy tę inwestycję z własnej kieszeni. Podobny projekt realizujemy już w Rosji – przyznawał członek włoskiej delegacji.

Zadeklarowano, że budowa rozpocznie się zaraz z nowym rokiem. Obecny na posiedzeniu starosta płoński zapewniał, iż firma może liczyć na przychylność i wsparcie, a wszelkie sprawy związane z powstaniem zakładu będą rozpatrywane możliwie w jak najszybszym tempie. - Żeby nie było na nas, że pan straci przez nas pracę… - komentował z przymrużeniem oka Andrzej Stolpa, nie kryjąc zadowolenia z planowanej inwestycji. (DT)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sochocinianka #2588594 | 94.254.*.* 25 wrz 2018 14:26

  No i minęło już te półtora roku, a nawet dwa i ubojni nie ma, tak jak nie ma porządnej drogi. Mam nadzieję, że ta ubojnia i towarzyszący jej smród nie powstaną. A może radni zajęliby się mieszkańcami, którzy wylewaja szambo do rzeki.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. idiotów w tym kraju dostatek #1896112 | 83.9.*.* 2 sty 2016 23:54

  Odezwała się typowa Polska .... zamiast się cieszyć już znajdują się tacy co narzekają ha ha ha brawo idioci !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Rolnik z drugiego sortu #1893398 | 46.174.*.* 30 gru 2015 21:46

   Przepraszam,mam pytanie jestem z drugiego sortu i nie wiem czy moje bydło i trzoda też będą przyjęte? Z góry dziękuje za odpowiedź :D

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. MACIEK #1893144 | 83.29.*.* 30 gru 2015 17:04

   Czy w tym zakładzie będą ubijane świnie i bydło oderwane od koryta? :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)