Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Pójdą na rękę bezrobotnym z Raciąża

2015-12-22 18:11:49 (ost. akt: 2015-12-28 10:22:45)
Eugeniusz Demianiuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku

Eugeniusz Demianiuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku

Autor zdjęcia: redakcja/archiwum

Podziel się:

Nie będą już musieli dojeżdżać do Płońska, aby załatwić niezbędne procedury przy rejestracji. Od nowego roku raciążąnie zrobią to w rodzinnym mieście.

Jak już informowaliśmy, w Raciążu ocalała filia Powiatowego Urzędu Pracy. To tam ponad 800 osób, co trzy miesiące podpisuje gotowość do pracy. Radni z terenu Raciąża ubolewali nad faktem, iż tamtejsi bezrobotni nie mają szansy na rejestrację w raciąskiej placówce i sprawy papierkowe muszą załatwiać w oddalonym o ok. 25 kilometrów Płońsku. Jak się dowiedzieliśmy, ta sytuacja ma się jednak zmienić.

Na ostatniej sesji rady powiatu Henryk Kozakiewicz przyznał, że sprawa była poruszana na forum komisji. Spytał na jakim etapie w tej chwili przebiegają prace związane z umożliwieniem raciążanom rejestracji na miejscu. - Po każdy świtek muszą jeździć do Płońska, a chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że dla tych ludzi to spore utrudnienie – stwierdzał Kozakiewicz.

Eugeniusz Demianiuk, dyrektor płońskiego PUP-u, przypomniał, że w Raciążu pozostała obsługa przez doradców klientów osób bezrobotnych. Oznajmił, iż wspomniana rejestracja będzie przywrócona. - To tylko kwestia czasu, bowiem trzeba jeszcze uregulować sprawy związane z dostępem do zasobów centralnych oraz wprowadzić drobne zmiany w regulaminie organizacyjnym. Chcemy to zrobić jak najszybciej – mówił radnym dyrektor Demianiuk.

Dawid Turowiecki

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB