Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

[PILNE] Referendum nieważne! Burmistrz Godlewski może spać spokojnie

2015-12-21 09:30:59 (ost. akt: 2015-12-21 15:11:11)
Mariusz Godlewski pozostanie na stanowisku burmistrz Raciąża. Może czuć się zwycięzcą. Niedzielne referendum nie zainteresowało mieszkańców. Frekwencja poniżej 4 proc. mówi sama za siebie...

Mariusz Godlewski pozostanie na stanowisku burmistrz Raciąża. Może czuć się zwycięzcą. Niedzielne referendum nie zainteresowało mieszkańców. Frekwencja poniżej 4 proc. mówi sama za siebie...

Autor zdjęcia: redakcja/archiwum/

Podziel się:

W minioną niedzielę w Raciążu odbyło się referendum w sprawie odwołania burmistrza Mariusza Godlewskiego i tamtejszej rady miasta. Warunkiem jego ważności miał być udział w nim 3/5 liczby mieszkańców głosujących w ostatnich wyborach samorządowych. Do urn poszedł jednak znikomy odsetek raciążan.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy Raciąża mieli zdecydować, czy chcą, aby miastem dalej zarządzał burmistrz Mariusza Godlewski. Co ciekawe, głos oddały ledwie 142 osoby z ponad 1464 uprawnionych do wzięcia udziału w referendum odwoławczym. 127 raciążąn było za odwołaniem rady, 126 za odwołaniem ze stanowiska burmistrza, sześć głosów zaliczono jako nieważne.

- Referendum jest nieważne. Frekwencja wyniosła 3,8 proc. - mówiła naszej redakcji w poniedziałkowy poranek Maria Lasocka, dyrektor Krajowego Biura Wyborczego z Delegaturą w Ciechanowie. - Tak niskiej frekwencji na naszym terenie to jeszcze nie notowaliśmy - dodaje.

Przypomnijmy, że w 2012 roku gorzki smak odwołania poznał ówczesny burmistrz Janusz Sadowski. To po nim, na skutek przedterminowych wyborów, rządy w Raciążu przejął Mariusz Godlewski, wybrany ponownie na stanowisko burmistrza jesienią ubiegłego roku. Teraz odwołania domagali się jego poprzednicy. Jak widać, bezskutecznie.

- Chcę przede wszystkim podziękować mieszkańcom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, co przełożyło się na to, iż na referendum nie poszli - komentuje na gorąco wyniki głosowania burmistrz Mariusz Godlewski. - Referendum się nie udało, ale był to dosyć smutny czas, który pokazał, że nadal jest konflikt, mimo że staraliśmy się przez te trzy lata to wszystko jakoś posklejać. Niepotrzebne są te podziały i obrzucanie się epitetami - podkreśla. (DT)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ygnaś z R #1895294 | 195.117.*.* 2 sty 2016 11:51

    Za zwołaniem tego referendum stali złodzieje, mohery i alkoholiki. Skoro zebrali 466 podpisów to teraz trzeba ich obciąźyć kosztami aby innym tego typu pajacom za miesiąc nie przyszło na myśl aby zwołać trzecie referendum.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ! #1888776 | 89.72.*.* 22 gru 2015 22:09

    Powiem tak, nie znam się na lokalnej polityce w Raciążu, ale z tymi referendami to jest jakiś cyrk. Ludzie ledwo na wybory w Polsce chodzą... Szkoda kasy na te referenda, a zwłaszcza, że rok po wyborach samorządowych?

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz