Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Ekipa Super W i darczyńcy Szlachetnej Paczki pospieszyli na pomoc potrzebującym [FOTO]

2015-12-15 11:04:33 (ost. akt: 2015-12-23 14:30:41)
,,Szlachetna Paczka" w sobotę dotarła do Krępicy, gdzie mieszka pani Ewa z mężem oraz trojgiem dzieci: Mają, Patrycją i Kamilem. Te paczki przygotowali dobrzy ludzie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płońsku

,,Szlachetna Paczka" w sobotę dotarła do Krępicy, gdzie mieszka pani Ewa z mężem oraz trojgiem dzieci: Mają, Patrycją i Kamilem. Te paczki przygotowali dobrzy ludzie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płońsku

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Miniona sobota i niedziela to był prawdziwy weekend cudów. Bo tylko tak można nazwać to, co od wczesnych godzin porannych działo się m.in. w magazynie akcji zlokalizowanym w starej sali gimnastycznej I LO przy Płockiej. Dobroczyńcy zwozili dużych rozmiarów paczki i inne rzeczy codziennego użytku, które wnet były rozwożone do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Towarzyszyliśmy w tym szczytnym dziele Ani Walczak, liderce płońskiego zespołu.

19 wolontariuszy, za sprawą gorących serc darczyńców, udzieliło pomocy 40 rodzinom! - Paczki mega, aż mi się w głowie kręci - to reakcja pani Ewy z Krępicy w gminie Płońsk.

- Przekazanie paczek osobom potrzebującym to najwspanialszy moment tej akcji, który wynagradza wszystkie trudy, z jakimi przyszło nam się mierzyć przed ostatnią prostą. Uśmiech i radość obdarowywanych to bezcenny widok - mówi nam Ania Walczak, która już po raz piąty zaangażowała się w Szlachetną Paczkę. - Na jakiś czas możemy stać się dobrą wróżką i spełniać marzenia tych, którzy są w potrzebie. Szlachetna Paczka to dobro, które nie mam wątpliwości, że do nas wróci - podkreśla liderka, dodając, iż z roku na rok coraz trudniej przychodzi pozyskiwanie wolontariuszy, którzy zaangażowaliby się w akcję. Nadmieńmy ponadto, że w wolontariackiej grupie, którą mieliśmy przyjemność odwiedzić, dziewczęta stanowiły chyba bezwzględną większość. A przecież te wszystkie paki, meble, kuchenki gazowe, itp. swoje ważą... Na szczęście dały radę, w końcy są drużyną Super W. Zapraszamy na krótki fotoreportaż z wydarzenia. (Dawid Turowiecki)

http://i.wm.pl/00/08/00/06/f/dsc-0566-picture566fd38cb4fdc.jpg
Ostatnie ustalenia między wolontariuszami i można ruszać z pomocą

http://i.wm.pl/00/08/00/06/f/dsc-0564-picture566fd38bf2427.jpg
Na wspaniałych darczyńców, którzy do Płońska przyjechali m.in. z Warszawy, czekał poczęstunek i pamiątkowy dyplom

http://i.wm.pl/00/08/00/06/f/dsc-0556-picture566fd38a2c3e2.jpg
Paczki przywiezione przez darczyńców trafiają do samochodów, które obierają kierunek na wytypowaną rodzinę znajdującą się w potrzebie

http://i.wm.pl/00/08/00/06/f/dsc-0574-picture566fd3905eda1.jpg
Pan Ignacy mieszka na ,,Piaskach", ma 82 lata, przeszedł trzy udary. Na co dzień opiekuje się nim pani Krysia. Od prywatnej firmy otrzymał nową kanapę, buty oraz wiele innych darów. Ania Walczak, pod której skrzydłami anioła znalazły się cztery rodziny, wręczyła starszemu panu dyplom ,,za waleczność". - Jestem bardzo wdzięczny za dobre serce. Serdeczne Bóg zapłać - dziękował wzruszony pan Ignacy.

Poniżej więcej zdjęć z płońskiej akcji SZP - oglądajcie je w pełnym rozmiarzePodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pinik #1889209 | 37.47.*.* 23 gru 2015 14:28

    kocham takich ludzi. Szlachetna paczko w przyszłym roku też pomagam

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz