środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Starsze panie okradzione z pieniędzy i biżuterii

2015-12-15 09:11:36 (ost. akt: 2015-12-15 09:29:32)
Aby uniknąć takich sytuacji i nie paść ofiarą oszustów policjanci 
apelują o ostrożność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukiwać. 
Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona

Aby uniknąć takich sytuacji i nie paść ofiarą oszustów policjanci apelują o ostrożność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukiwać. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Wczoraj popołudniu wracająca ze sklepu 90-letnia płońszczanka na klatce schodowej spotkała młodą kobietę. Ta pod pretekstem sprawdzenia stanu liczników wody weszła ze starszą panią do mieszkania. Finał zdarzenia, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, przyniósł lokatorce opłakane skutki.

Oszustka poleciła seniorce napełnienie w kuchni garnków wodą a następnie razem z nią sprawdzała krany w łazience. Prawdopodobnie w tym czasie druga kobieta, która została przedstawiona jako "kierowniczka" pierwszej, splądrowała sąsiednie pomieszczenia i skradła pieniądze oraz biżuterię. 90-latka dopiero po opuszczeniu jej mieszkania przez obydwie kobiety zorientowała się, że została okradziona.

Kilka dni temu na terenie Płońska doszło do jeszcze jednej kradzieży pieniędzy i biżuterii, tym razem na szkodę 80-letniej kobiety. Do drzwi mieszkania seniorki zapukała młoda kobieta i poprosiła o kartkę papieru, aby zostawić wiadomość znajomemu, gdyż nie ma go w domu. 80-latka wpuściła ją do swojego mieszkania, do kuchni i pomiędzy obydwoma kobietami wywiązała się krótka, kilkunastominutowa rozmowa. Najprawdopodobniej w tym czasie inna osoba wykorzystując nieuwagę starszej pani, z regału stojącego w sąsiednim pokoju ukradła gotówkę oraz szkatułkę z biżuterią. Młoda kobieta opuściła mieszkanie seniorki. 80-latka widziała jak odchodzi z n/n mężczyzną.

- Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców naszego miasta oraz powiatu o ostrożność i nie wpuszczanie do mieszkań obcych osób - przestrzega sierż. szt. Kinga Drężek z KPP w Płońsku. (RED)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB