Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Państwo nie dbacie o siebie, o swoje rodziny!

2015-12-14 12:54:13 (ost. akt: 2015-12-28 11:19:22)
Komendant KPPSP w Płońsku Paweł Jakubowski ostrzega jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla

Komendant KPPSP w Płońsku Paweł Jakubowski ostrzega jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Tymi słowami alarmował radnych oraz sołtysów, a za ich pośrednictwem mieszkańców płońskiej gminy komendanta KPPSP w Płońsku Paweł Jakubowski, ostrzegając przed zabójczym działaniem czadu.

Nie tak dawno tlenek węgla zabił na terenie powiatu płońskiego dwie osoby. O włos od tragedii z tego samego powodu było kilka dni w Królewie w gminie Joniec. Pies najprawdopodobniej uratował życie całej rodzinie. - W nocy zwierzę obudziło szczekaniem domowników. Pogotowie ratunkowe zabrało dzieci i rodziców do szpitala. Na szczęście nie było za późno... - relacjonował na sesji rady gminy komendant straż pożarnej, polecając zakup, zwłaszcza osobom starszym, czujek dymu.

- Przewody kominowe nie są czyszczone. Przynajmniej raz w roku trzeba przeprowadzać przegląd. Jest kominiarz nie po to, aby przyniósł nam szczęście trzymając się za guzik, ale po to, by pofatygował się i sprawdził nam przewody kominowe i wentylacyjne – podkreślał Paweł Jakubowski.

Komendant płońskiej straży pożarnej wspominał także o kolejnych etapach budowy nowej strażnicy na terenie przy ul. Żołnierzy Wyklętych. Mówił o rozliczeniach za 2015 rok i prosił o finansowe wsparcie w roku przyszłym na dokończenie inwestycji. (DT)

***

http://i.wm.pl/00/07/99/70/f/dsc-0879-picture566eac503f8f7.jpg

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku trafił nowy samochód pożarniczy. Zastąpi dotychczas użytkowanego 18-letniego wysłużonego Jelcza, którego przekazano do OSP w Siedlinie. Nowoczesny sprzęt ma zbiornik o pojemności 5000 l i pompę o wydajności 4000l/min. Wyposażony jest w specjalistyczne urządzenia do ratownictwa wysokościowego i wodnego. Będzie służył ponadto do wykrywania promieniowania jonizującego oraz substancji niebezpiecznych. Samochód został przekazany w formie użyczenia przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. (za info KPPSP w Płońsku)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wojtek #1881137 | 37.128.*.* 14 gru 2015 15:26

    czad jest grozny,ale sami jestesmy sobie winni,mamy szczelne okna,zaslaniamy w naszych mieszkaniach,wywietrzniki powietrza itd

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz