Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Zastrzeżenia do pracy wykonawcy przy inwestycji w MCSiR

2015-12-13 14:12:19 (ost. akt: 2015-12-16 17:09:41)

Drzwi pozostają zamknięte. Ani sportowcy, ani kibice nie mogą korzystać z głównego obiektu Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Fuszerkę trzeba teraz poprawić

Drzwi pozostają zamknięte. Ani sportowcy, ani kibice nie mogą korzystać z głównego obiektu Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Fuszerkę trzeba teraz poprawić

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Hala sportowa wciąż pozostaje zamknięta dla płońszczan. Modernizacja MCSiR-u niby dobiegła końca, ale… No właśnie, lista niedoróbek ze strony wykonawcy jest na tyle długa, iż inspektor nadzoru budowlanego odmawia odbioru prac. Czego dotyczą usterki? - pytamy burmistrza Płońska. - Tak naprawdę wszystkiego – odpowiada wprost Andrzej Pietrasik.

- Życzę szybkiej realizacji – mówił Andrzej Pietrasik, kiedy w maju tego roku podpisywano umowę z wykonawcą. - Jestem przekonany, że zdążymy – odrzekł wówczas właściciel firmy TOKBUD ze Świdnika. Inwestycja miała być zakończona do końca listopada tego roku. - Faktycznie, wykonawca zgłosił w terminie do odbioru roboty, jakie prowadził w hali sportowej – stwierdzał w miniony czwartek burmistrz Pietrasik, dodając jednocześnie, iż inspektor nadzoru zgłasza jednak cały szereg uwag i usterek, które nakazał poprawić wykonawcy.

Szef ratusza przyznaje, że problemy z poprawnym przebiegiem inwestycji występowały już wcześniej. - Tłumaczyliśmy wykonawcy, że jego oferta jest zbyt niska, i że trudno mu będzie za tę cenę wszystko bezbłędnie zrealizować (wartość umowy opiewa na kwotę 2 mln 680 tys. zł – red.). Mówił nam, że wszystko dobrze przeliczył, niemniej jednak jest za dużo niedociągnięć, stąd nie podpisano obiektu do odbioru – podkreśla Andrzej Pietrasik. - Malowanie, wykończenie, przywrócenie do właściwego stanu tartanu, czy niedoróbki w zakresie instalacji elektrycznej – wymienia główne wady burmistrz. - Niby to drobne rzeczy, ale jest tego dużo. Wszystko to można szybko poprawić, ale musi być wola wykonawcy.

Burmistrz zapowiada naliczenie wysokich odsetek karnych. - Prawnicy zajmują się kwestią, co zrobić, kiedy usterki nie zostaną usunięte – wskazuje Pietrasik.

http://i.wm.pl/00/07/99/11/f/dsc-0432-picture566d5c2196e05.jpg
Lekkoatleci wciąż nie mogą przygotowywać się na płońskim obiekcie do mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się w dniach 12-14 lutego. Zmodernizowana hala sportowa wymaga niestety wielu działań naprawczych

Jak dowiedzieliśmy się z wydziału współpracy i rozwoju UM w Płońsku, termin usunięcia wadliwych elementów inwestycji ma zostać potwierdzony w najbliższy poniedziałek. - Wykonawca musi skontaktować się z podwykonawcami. Wstępnie termin ustaliliśmy na 5 stycznia – informuje dyrektor wspomnianego referatu Liliana Kraśniewska.

O ocenę wyglądu zewnętrznego odnowionej hali sportowej, przede wszystkim jej północnej ściany, pytamy burmistrza. - Zostało to zrobione zgodnie z projektem. Jednym może się podobać, a drugim nie, rzecz gustu. Przypomnę, że to inwestycja termomodernizacyjna, której głównym celem jest, aby obiekt był tańszy w utrzymaniu ze względu na niskie zużycie energii. Ten zamiar został osiągnięty – uważa Andrzej Pietrasik, zaznaczając, że na oknach hali zostaną zamontowane duże żaluzje, które mają szybko zaciemnić obiekt, co ma pomóc w sprawnej organizacji halowych imprez.

Do tematu remontu hali sportowej z pewnością jeszcze wrócimy.

Dawid Turowiecki

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. parodia jak zwykle... #1892365 | 95.49.*.* 29 gru 2015 17:25

  Jeśli się robi remont raz na 50 lat to się go robi na poważnie. A poważny remont to: nowy parkiet, nowe siedziska ,a nie nowe okna ha ha ha ale żeby o tym wiedzieć trzeba mieć wyobraźnię ,a tej ludziom za to odpowiedzialnym niestety brakuje! Szybko pokażcie mi halę w Polsce która ma tyle okien!????

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Przetarg #1880995 | 81.210.*.* 14 gru 2015 11:36

   Według polskeigo prawa o zamówieniach publicznych trzeba wybrać najtańszą ofertę. Gdyby miasto tak nie zrobiło, to myślę, że Ci sami, którzy teraz pizza o usterkach, pisaliby o łąmaniu prawa. Burmistrz robi to, co powinien w tej sytuacji, nie odbiera robot. I dobrze, niech wykonawca wszytsko ponaprawia.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. fachowcy #1880989 | 46.113.*.* 14 gru 2015 11:28

    Niedowiarkom proponuję wrócić do mojego komentarza pod artykułem z 13.05.2015r.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. przetarg po plonsku #1880981 | 213.238.*.* 14 gru 2015 11:18

    hala nie odebrana bo wykonawca nie był u pewnego pana z samego rana po wizycie hala bez lub z usterkami będzie odebrana

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. mirek #1880844 | 213.238.*.* 13 gru 2015 23:35

     Kunicki powinien stracić stanowisko i to już!

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

     Pokaż wszystkie komentarze (14)