Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Złodziejska skrytka poszła z dymem

2015-12-11 13:04:30 (ost. akt: 2015-12-11 13:22:05)

Autor zdjęcia: redakcja/archiwum/zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Sześciu mężczyzn zostało zatrzymanych przez policję i usłyszało zarzuty włamań do budynków gospodarczych. Skradzione mienie sprawcy ukrywali w stogu siana. Ich skrytka spłonęła razem z łupem. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie gm. Czerwińsk dochodziło do kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych, skąd ginęły głównie elektronarzędzia. Na początku tygodnia policjanci z posterunku w Czerwińsku na podstawie własnych ustaleń zatrzymali sześciu młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie tych przestępstw. Mężczyźni ci to
mieszkańcy gm. Czerwińsk w wieku 17-23 lata.

Jak wynika z ustaleń, zatrzymani znali się i działali wspólnie, ale w różnym „składzie”. We wszystkich zdarzeniach brał udział jeden z 20-latków i dobierał sobie „pomocników” do włamań spośród pozostałych mężczyzn. Już w czerwcu 20-latek razem z 23-letnim kolegą włamali się do nieczynnego sklepu i po wyważeniu drzwiczek od dwóch automatów do gier ukradli bilon, w sumie około tysiąca zł.

Również w minione wakacje 20-latek wraz z 17-latkiem włamali się do budynku gospodarczego skąd zginęła spawarka. Kolejne włamanie miało miejsce na początku listopada i tu również sprawcy włamali się do budynku gospodarczego. Ich łupem padła spawarka, butla spawalnicza oraz różne elektronarzędzia. Wszystko o łącznej wartości 13 tys. zł. Znany im
17-latek pomagał w zbyciu skradzionych przedmiotów.

Ostatnie włamanie miało miejsce pod koniec listopada. Z budynku gospodarczego zginął rower, kosa spalinowa i kula ortopedyczna. Pokrzywdzony wartość strat oszacował na około 3 tys. zł. W tym przypadku razem działali dwaj 20-latkowie, 23-latek i 17-latek.

Skradzione rzeczy sprawcy ukrywali w stogu siana, na polu za domem 20-latka. Skrytka młodych mężczyzn wraz ze skradzionymi przedmiotami spłonęła najprawdopodobniej w wyniku podpalenia. Z uwagi na to funkcjonariuszom udało się odzyskać tylko część skradzionego mienia.

Wszyscy młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty w związku z kradzieżami z włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia. Jeden z 17-latków usłyszał zarzut paserki, za co grozi pięć lat pozbawienia wolności. (za info KPP w Płońsku dodał RED)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB