Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Radny Żelasko apeluje do rowerzystów. W nowym roku ma ruszyć odblaskowa akcja

2015-12-09 13:23:23 (ost. akt: 2015-12-09 13:28:05)
Radny Dariusz Żelasko wyciąga pomocną dłoń do tych wszystkich, którzy nie korzystają z elementów odblaskowych na drogach

Radny Dariusz Żelasko wyciąga pomocną dłoń do tych wszystkich, którzy nie korzystają z elementów odblaskowych na drogach

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Kto po zmroku podróżuje autem po drogach naszego powiatu, nie raz i nie dwa natknął się na rowerzystę, czy pieszego, dla którego ,,nie lada problemem" jest założenie kamizelki odblaskowej. Chwila, i o nieszczęście nietrudno. Radny powiatowy Dariusz Żelasko apeluje do takich osób i zwraca się do Zarządu Powiatu z prośbą o rozpatrzenie pomysłu zakupienia elementów odblaskowych.

- Rowerzyści używajcie kamizelek, rowerzyści używajcie odblasków. Dbajcie o swoje zdrowie i życie – nawoływał na sesji rady powiatu radny z klubu ,,Razem dla powiatu”. - Taki odblask, niby drobiazg, a ratuje życie – dodawał Dariusz Żelasko, który od wielu lat jest aktywnym rowerzystą.

Radny poddał pod rozwagę władzom powiatu zakup kamizelek odblaskowych. Pieniądze na ten cel pochodziłyby ze środków na promocję powiatu. Przedmioty dla niechronionych uczestników ruchu drogowego miałyby być bezpośrednio rozdawane przez policję, straż miejską, czy też przez ekipy Powiatowego Zarządu Dróg. - Podjęcie takich działań zaradczych, ograniczyłoby ilość wypadków – stwierdzał Żelasko.

Starosta Andrzej Stolpa popiera pomysł radnego, choć przyznaje, że problem z rowerzystami jest trudny do rozwiązania. Wskazuje na kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości oraz na samych cyklistów i pieszych, którzy mało odpowiedzialnie poruszają się po drogach. Stolpa podkreśla również fakt braku ścieżek rowerowych, dodając jednocześnie: - Dopóki nie zapewnimy sieci dróg odpowiedniej jakości, to ciężko nam będzie budować sieć ścieżek dla rowerzystów.

Po poniedziałkowych komisjach wiadomo, że elementy odblaskowe zostaną zakupione na początku przyszłego roku. - Akcja wzbudza szerokie zainteresowanie wśród samorządowców. Dzieci do tornistrów dostałyby odblaski, a dla dorosłych będą kamizelki – informuje Dariusz Żelasko. (DRED)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Światła przy rowerze są obowiązkowe #1877731 | 83.9.*.* 9 gru 2015 19:04

  Drodzy rowerzyści. Nikomu nie robicie łaski włączając światła po zmierzchu. Niektórzy z was może myślą, że są przedsiębiorczy, oszczędzając dwadzieścia zeta na zakupie lampy. To wasza najgłupsza oszczędność. Na tyle wyceniacie swoje życie. Kurtki i odblaski to tylko półśrodki, dające złudne wrażenie bezpieczeństwa i w myśl Kodeksu Drogowego nie zastępują świateł. Niestety niektórzy z was lubią rosyjską ruletkę, bo jak inaczej nazwać jazdę bez świateł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Winczer Krzysztof #1877679 | 37.7.*.* 9 gru 2015 18:07

  Jak już Rada Powiatu upora się z odblaskami, kamizelkami itp. proponuje kolejny temat :śladowe ilości rehabilitacji(neurologicznej) dziecięcej w powiecie płońskim .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ha #1877550 | 46.174.*.* 9 gru 2015 15:31

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ależ mi to ważna sprawa dla radnych, ha ,ha - śmieszne, czym się zajmują!

  2. Panie Darku #1877503 | 217.153.*.* 9 gru 2015 14:25

   Niech Pan zaapeluje o zamontowanie i używanie świateł przez rowerzystów. Kurtka owszem pomaga, ale sytuacje, gdy na przykład rowerzysta wyjeżdża z boku i nie jest w strumieniu świateł samochodu. Odblaski wtedy nic nie dają. Używanie świateł przez rowerzystów to obowiązek, a nie ich dobra wola. Niech policja zacznie kontrole w tym kierunku.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. sówka #1877491 | 46.174.*.* 9 gru 2015 14:10

   Brawo dla radnego Żelasko! Kierowcy to nie sowy, a przy obecnie panującej aurze, piesi a tym bardziej szybko poruszający się rowerzyści są bardzo mało widoczni.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz