Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Dzień, w którym pękają bariery... [FOTO]

2015-12-07 10:06:46 (ost. akt: 2015-12-07 13:28:36)
Na scenie kina zaprezentowali się m.in. uczniowie płońskiej szkoły specjalnej

Na scenie kina zaprezentowali się m.in. uczniowie płońskiej szkoły specjalnej

Podziel się:

- Bo wszyscy jesteśmy tacy sam - mówili podczas płońskich obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Jacek Kostrzewa, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 oraz Anna Dumińska-Kierska, wicestarosta powiatu płońskiego.

W grudniowy piątek, w sali kina Kalejdoskop wszystkie oczy zwrócone były na uczniów szkoły specjalnej i ich opiekunów.

- Z powodzeniem bierzecie udział w zawodach sportowych, rozwijacie swoje umiejętności plastyczne, muzyczne i taneczne – zwracał się do wychowanków ,,trójki” dyrektor Kostrzewa, żywiąc również nadzieję, iż uczestnicy akademii dostrzegą radość w oczach głównych bohaterów uroczystości. - Nie ma wątpliwości, że rozwijanie zainteresowań naszych uczniów to zasługa grona pedagogicznego. Kontynuujmy tę pomoc, bo jest ona nie do przecenienia – dodawał, dedykując obecnym fragment ,,Traktatu moralnego” Czesława Miłosza.

- Jesteście dla nas bardzo ważni. Nie tylko my jesteśmy wam potrzebni, ale dużo się uczymy i od was – podkreślała wicestarosta Anna Dumińska-Kierska. - Z naszej strony zrobimy wszystko, abyście mogli realizować swoje marzenia – stwierdzała, dodając, iż powiat chce wdrażać nowe pomysły odnośnie osób niepełnosprawnych, czemu miała służyć m.in. ostatnia wizyta naszych urzędników w Zespole Szkół Specjalnych w Ignacowie.

Życzenia z okazji MDON przekazał również reprezentujący burmistrza Płońska Filip Przedpełski oraz ks. proboszcz Zbigniew Sajewski.

W części artystycznej wydarzenia odbył się mini koncert uczniów szkoły muzycznej oraz zespołu Buczące Rysie. Nie zabrakło również scenicznych występów wychowanków ZS nr 3 – jak integracja to integracja! Na koniec, ku radości dzieci i młodzieży, zagrał COOLERS.

W holu MCK można było obejrzeć wystawę fotograficzną, którą zorganizowała Renata Melzacka, nauczycielka płońskiej szkoły specjalnej. Na zdjęciach autorstwa Marty Kamińskiej znaleźli się uczniowie placówki przy Młodzieżowej; uśmiechnięci, zamyśleni, tacy sami jak my... (DT)Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB