Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Na mistrzowską formę trzeba sobie zapracować

2015-12-04 12:56:08 (ost. akt: 2015-12-04 13:11:00)
Paweł Obrębski podczas ostatnich Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Taekwon-do sięgnął po cztery złote medale. Okrzyknięto go najlepszych zawodnikiem imprezy. W tle jego trener - Piotr Grącki

Paweł Obrębski podczas ostatnich Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Taekwon-do sięgnął po cztery złote medale. Okrzyknięto go najlepszych zawodnikiem imprezy. W tle jego trener - Piotr Grącki

Autor zdjęcia: zbiory klubowe

Podziel się:

Trenuje Taekwon-do w płońskiej sekcji Cobra Team od siedmiu lat. Swoje sukcesy zawdzięcza ciężkiej pracy i systematyczności. W ciągu tych kilku lat opuścił ledwie pięć treningów. Sukcesy nie przyszły od razu.

- Pamiętam jak Paweł jechał na zawody po raz pierwszy, i choć już wtedy miał bardzo duże umiejętności, potrzeba było doświadczenia i czasu - przyznaje Piotr Grącki, szkoleniowiec naszego miastrza Taekwon-do. - Z kolejnych zawodów, w jakich brał udział, wrócił z trzecim, z drugim aż w końcu z pierwszym miejscem w walkach. To pomogło mu otworzyć się na kolejne sukcesy i posypała się lawina medali we wszystkich pozostałych konkurencjach.

Paweł Obrębski jeżdżąc na zawody, nastawia się głównie na walki, ale bardzo ciężko pracował na tytuł ,,Najlepszego zawodnika mistrzostw Polski" szlifując również układy i techniki specjalne. Gdy ma czas, pomaga trenerowi przy młodszych grupach i powtarza: „gdybym mógł zacząć w ich wieku...".

- Ten i pozostałe sukcesy Pawła oraz jego kolegów i koleżanek z naszych sekcji cieszą tym bardziej, że treningi nie są prowadzone w celu osiągnięcia sukcesów sportowych. Sport w Taekwon-do to tylko dodatek do doskonalenia siebie. Poprawa pewności siebie, samopoczucia, kondycji, siły i ogólnej sprawności, to piękno tej sztuki walki, w której każdy znajdzie coś dla siebie - wskazuje twórca sukcesów zawodników Cobry. - Gdy przedszkolaki i dzieci szkolne zaczynają u nas swoje treningi, najważniejszą rzeczą, jaką próbuję uzmysłowić rodzicom, jest systematyczność i wspieranie dziecka w chwilach słabości. Każdy ma czasem lepszy i gorszy dzień i rola rodzica jest tutaj kluczowa. Motywowanie do działa najmłodszych to droga do ich sukcesu nie tylko sportowego - dodaje Piotr Grącki. (DT)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :) #1874002 | 93.105.*.* 4 gru 2015 23:53

    Brawo Paweł :) Jak zawsze pozytywnie !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. P :) #1873364 | 46.171.*.* 4 gru 2015 13:56

    Gratulacje :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz