Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Doradca Sady o swojej pracy, starosta Stolpa o ćwiczeniach antyterrorystycznych

2015-12-02 17:00:33 (ost. akt: 2015-12-03 12:58:57)
Dariusz Sady, były komendant płońskiej policji, od 1 września sprawuje funkcję doradcy starosty ds. bezpieczeństwa młodzieży. Podczas ostatniej powiatowej sesji opowiadał o swojej pracy

Dariusz Sady, były komendant płońskiej policji, od 1 września sprawuje funkcję doradcy starosty ds. bezpieczeństwa młodzieży. Podczas ostatniej powiatowej sesji opowiadał o swojej pracy

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

- Doszliśmy ze starostą do wspólnego wniosku, aby jak najszybciej zdiagnozować występujące zagrożenia na terenie powiatu płońskiego wśród naszej młodzieży i przystąpić do realizacji programów profilaktyczno-wychowawczo-informacyjnych – mówi Dariusz Sady, który od 1 września pełni funkcję doradcy starosty do spraw bezpieczeństwa.

Miesiąc temu były komendant płońskiej policji został wywołany do tablicy przez radną Elżbietę Wiśniewską, która chciała poznać szczegóły, dotyczące nowo utworzonego stanowiska, a co za tym idzie dotychczasowe efekty pracy doradcy.

Dariusz Sady zaprezentował się podczas listopadowej sesji rady powiatu, mówiąc na wstępie: - Myślę, że zajmowałem się sprawami bardzo poważnymi, chodzi tu o bezpieczeństwo. Działania podejmowane przez policję powiatową, realizowanie przedsięwzięć mających na celu bezpieczeństwo młodzieży, wymaga wsparcia różnych podmiotów, a przede wszystkim samorządu – stwierdzał. - Upoważnia mnie to, aby móc współpracować z samorządem i ze wszystkimi, którym drogie jest bezpieczeństwo młodych ludzi – dodawał Dariusz Sady.

- Chcemy odejść od instytucjonalnego kierowania bezpieczeństwem na rzecz oddolnych inicjatyw – wskazywał były komendant KPP w Płońsku.

Jak się dowiadujemy, służyć mają ku temu spotkania z pedagogami szkolnymi, przy udziale policjantów, m.in. w zakresie przemocy rówieśniczej, czy też spotkania warsztatowo-szkoleniowe. - Nie chcemy ich tylko przegadać i opisać jakie są zagrożenia, i jak im przeciwdziałać, ale na przykładach ludzi, którzy odwiedzają szkoły i dzielą się swoimi bolesnymi doświadczeniami, chcemy oddziaływać na słuchaczy, pokazywać im jak jest po drugiej stronie – podkreślał Dariusz Sady. - Pan starosta zobowiązał mnie, abym przygotował podstawy pod tzw. forum bezpieczeństwa, które będzie miało formułę profilaktyczno-edukacyjną. Chcemy objąć tym pomysłem wszystkie szkoły powiatowe.

Sady wymienia dopalcze, dyskryminację oraz cyperprzestępczość, jako te zjawiska, na których mają skupić się działania ukierunkowane na bezpieczeństwo młodzieży. Wspomniał on również o zagrożeniu terrorystycznym. - Jest już decyzja starosty o przeprowadzeniu szkolenia w tym zakresie. Chcemy włączyć się w program ,,Aktywny strzelec”, w którym ,,terrorysta” wchodzi do obiektu. Nie każdy wie, jak trzeba się w takiej sytuacji znaleźć – dodawał Dariusz Sady.

Elżbieta Wiśniewska pytała m.in., jakie problemy zgłaszają podczas spotkań pracownicy szkół. Sady odpowiada, że do poprawienia jest pomoc psychologiczna dla uczniów.

Starosta Andrzej Stolpa przypomniał o przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży, które, jak mówi, mogą stanowić okazję do uderzenia dla terrorystów. - Opracujemy scenariusz ćwiczeń zarządzania kryzysowego, w szkole, bądź w innym obiekcie. W Płońsku takim czułym punktem, jeśli chodzi o zagrożenie, są chłodnie z amoniakiem na dzielnicy przemysłowej. Atak terrorystyczny skierowany na te zbiorniki mógłby zagrozić całemu miastu. Ćwiczenia będziemy chcieli przeprowadzić w sposób atrakcyjny, ale tak, aby młodzież jak najwięcej z takiej akcji zapamiętała – stwierdzał Stolpa.

Dawid Turowiecki

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. śmiechu warte #1873200 | 95.49.*.* 4 gru 2015 11:00

  Ten Pan mówił, że z Płońskiem go nic nie łączy i nie trzyma. A teraz co, taki przejęty naszą młodzieżą i obroną naszych mieszkańców? Czysta hipokryzja i po prostu etacik i pieniążki! Niech w Ciechanowie będzie doradcą i czym tam chce!

  Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. psycholog #1872437 | 37.190.*.* 3 gru 2015 14:06

  Do poprawienia pomoc psychologiczna dla uczniów????? Żeby coś poprawić to coś musi funkcjonować. W której szkole prowadzonej przez powiat jest psycholog? Nie pedagog szkolny tylko psycholog???? W której??? Z tego co się orientuję, dyrektorzy chcieliby psychologów szkolnych, ale nie mają dla nich etatu, ponieważ tego etatu starostwo nie przewiduje...

  Ocena komentarza: warty uwagi (37) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. żenada #1872314 | 77.255.*.* 3 gru 2015 12:15

  strasznie to przykre.na oświatę nie ma pieniędzy, szpital w ruinie, ale starostwo się rozrasta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (39) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Aż mnie boki rozbolały #1872224 | 5.172.*.* 3 gru 2015 10:37

  Sady - antyterrorystą. Ciekawe gdzie szlify zdobywał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Kowalski #1872168 | 176.221.*.* 3 gru 2015 10:00

  To może teraz stołek się znajdzie dla specjalisty od życia seksualnego osłów i baranów?Efekty pracy będą podobne jak mądre słowa o ataku terrorystycznym w Płońsk. Zacznijcie robić coś dla tego miasta i ludzi bo Płońsk 40 lat temu lepiej się rozwijał bez pseudo specjalistów!!! Popatrzcie na Płock, Ciechanów, Sochaczew, Żyrardów i inne miasta jak przyciągają inwestorów i tworzą miejsca pracy....nie tylko dla siebie!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (34) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (8)