Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Z religijną piosenką na ustach [FOTO]

2015-12-01 13:12:23 (ost. akt: 2015-12-01 13:16:15)
,,Gwiazdeczki Michała" mają powody do radości. Dziewczynki cierpliwie czekały na swoją kolej, by zaśpiewać dwa utowry, które jury wysoko oceniło, przyznając płońskiej scholi drugie miejsce

,,Gwiazdeczki Michała" mają powody do radości. Dziewczynki cierpliwie czekały na swoją kolej, by zaśpiewać dwa utowry, które jury wysoko oceniło, przyznając płońskiej scholi drugie miejsce

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Już po raz 15-ty gimnazjum w Gralewie gościło uczestników Konkursu Piosenki Religijnej. W tym roku na scenie zaprezentowała się rekordowa liczba zespołów. Zaszczytne drugie miejsce zajęły płońskie ,,Gwiazdeczki Michała”.

20 grup, w sumie ponad 600 uczestników – to liczby, które pokazują jak dużym zainteresowaniem cieszył się tradycyjny już przegląd utworów religijnych w Gralewie w gminie Raciąż, organizowany przez tamtejszą szkoły i parafię pw. św. Małgorzaty na czele z ks. proboszczem Janem Piotrowskim.

Wśród zgłoszonych do konkursu scholi, oprócz gospodarzy, nie zabrakło reprezentantów obydwu płońskich parafii, wspomnianych ,,Gwiazdeczek Michała” i Scholi ,,Magnificat” od ,,Maksymiliana”. Przed publicznością zaśpiewał również zespół ,,Śpiewaj i idź” z parafii pw. św. Urbana w Baboszewie.

- Cieszy fakt, że tak potężne grono młodych ludzi znalazło właśnie taki sposób na spędzenie wolnego czasu. Niech towarzyszy nam rozgrywka i modlitwa – witał przybyłych na wydarzenie Krzysztof Borkowski, dyrektor gralewskiego Zespołu Szkół.

Proboszcz Jan Piotrowski podkreślał z kolei, że bardziej od samej rywalizacji liczy się udział i wspólne śpiewanie.

Odnotujmy jednak, iż jury najwyżej oceniło występ Scholi ,,Aniołki” z Zagrobia. Drugie miejsce dla ,,Gwiazdeczek Michała”, a trzecie dla ,,Bożych Iskierek” z Makowa Mazowieckiego. (DT)


Foto oglądajcie w pełnym rozmiarze

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Teodozja Gorlewska #1871590 | 46.174.*.* 2 gru 2015 16:43

    Gwiazdeczki Michała - gratuluję wysokiego osiągnięcia! Drugie miejsce na 20 zespołów to wielki sukces. Śpiewacie i wyglądacie pięknie! Podziwiam Was również w Kościele i jestem z Was dumna. Słowa uznania dla Waszych Mistrzów: Księdza Marcina i Pana Bogdana.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)