środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Sesyjna owacja na stojąco dla pływackich multimedalistów

2015-11-27 10:42:30 (ost. akt: 2015-11-27 11:28:42)
Ryszard Sielski w towarzystwie burmistrza Płońska i przewodniczącego rady miasta. Radni zgotowali gościom owację na stojąco

Ryszard Sielski w towarzystwie burmistrza Płońska i przewodniczącego rady miasta. Radni zgotowali gościom owację na stojąco

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Podczas ostatniej sesji radni gościli parę pływaków, którzy udowadniają podczas każdych zawodów, że podeszły wiek nie jest przeszkodą w realizacji swoich sportowych marzeń i pasji. Mowa o płońszczance Alinie Wieczorkiewicz i jej trenerze Ryszardzie Sielskim.

Osiągnięcia 75-letniej pani Aliny zostały docenione przez samorząd miejski w październiku. Przypomnijmy tylko, że pływaczka płońskich Mastersów swoją przygodę na basenie rozpoczęła w 2000 roku. Do chwili obecnej, reprezentując Płońsk i Polskę, zdobyła 352 medale rangi mistrzowskiej w swojej kategorii wiekowej w różnych zakątkach Europy. W ubiegłym tygodniu wypływała w swojej kategorii wiekowej trzy złote medale podczas mistrzostw Polski w Gliwicach. Wczoraj przyszedł czas na jej trenera, również rekordzistę pod względem zdobytych krążków.

Ryszard Sielski z Warszawskiego Stowarzyszenia Warsaw Masters Team dobiega 80-tki, ale formy może pozazdrościć mu wielu. To on zaraził pływaniem Alinę Wieczorkiewicz, zostając jej szkoleniowcem. Pan Ryszard sięgnął już po 1450 medali i jest rekordzistą Guinnessa – w jednym roku na zawodach krajowych jak i zagranicznych zdobył 220 krążków na 240 startów. Klasę sportową potwierdza również w ratownictwie wodnym, legitymując się tytułem wicemistrza świata.

- Sportem zająłem się w wieku 60 lat. Treningi to ciężka praca, ale pływanie dobrze robi na zdrowie. Na basenie wszelkie problemy uciekają. Jesteście jeszcze młode dziewczyny, więc spokojnie dla zdrowia możecie zacząć startować w zawodach – zwracał się z uśmiechem do urzędniczek z ratusza i pań radnych Ryszard Sielski, zachęcając do aktywnego spędzania wolnego czasu. Utytułowany pływak otrzymał bon na zakup sprzętu sportowego ufundowany przez MCSiR. (DT)

http://i.wm.pl/00/07/92/13/f/alicja-wieczorkiewicz-picture565823549c68b.jpg
Alina Wieczorkiewicz, od 15 lat podopieczna trenera Ryszarda Sielskiego

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB