Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

W Raciążu nie upadnie filia Powiatowego Urzędu Pracy - zapewnia Zarząd

2015-11-26 10:31:18 (ost. akt: 2015-11-27 09:29:22)
Piotr Skierkowski, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku, uspokajał radnego Czaplińskiego, któremu nie spodobała się propozycja odnośnie likwidacji filii placówki w Raciążu

Piotr Skierkowski, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku, uspokajał radnego Czaplińskiego, któremu nie spodobała się propozycja odnośnie likwidacji filii placówki w Raciążu

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Radny Kozakiewicz pytał, starosta Stolpa wyjaśniał, wicedyrektor Skierkowski uspokajał, a drugi z radnych -Czapliński – dziękował i nie dowierzał temu co usłyszał. Sprawa dotyczy raciąskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku.

Henryk Kozakiewicz na środowej sesji wystąpił w imieniu mieszkańców Raciąża i gminy, których zaniepokoiły głosy, jakoby pośredniak w sąsiednim mieście miałby zostać zlikwidowany. - W grę wchodzi ponad 800 bezrobotnych. To mała armia ludzi, którzy chcieliby wszelkie formalności załatwiać na miejscu. Jaka jest argumentacja tych, którzy chcą zamknąć urząd w Raciążu? - dopytywał radny, wskazując na uciążliwości związane z dojazdem raciążan do Płońska.

- Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zwrócił się do Zarządu Powiatu, by rozważyć likwidację punktu w Raciążu, gdzie są dwa stanowiska pracy. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, ale skłaniamy się ku temu, aby tę placówkę pozostawić – odpowiadał starosta płoński Andrzej Stolpa. - Zleciliśmy tam szybki audyt, z którego płyną wnioski, iż należałoby tam pozmieniać zakresy czynności pracowników. Będą mieli co robić, więc widzimy sens w dalszym funkcjonowaniu placówki – dodawał szef powiatu.

Elżbieta Grodkiewicz, która jest radną właśnie z terenu Raciąża, potwierdziła, iż Zarząd jest daleki od likwidacji. - Urząd bliżej obywatela to lepszy standard. W kolejce, zwłaszcza w dni targowe, stoi mnóstwo osób – stwierdzała Grodkiewicz, która żałuję, że w raciąskiej placówce nie mogą rejestrować się bezrobotni, a jedynie co trzy miesiące podpisują oni gotowość do pracy.

Radny Artur Czapliński podziękował Zarządowi za takie a nie inne rozpatrzenie sprawy, krytykując jednocześnie dyrekcję PUP-u. - Pomysł, aby kasować punkt zamiejscowy, to jakieś kuriozum. Przecież dyrekcja zna strukturę społeczną Raciąża i wie, jak wiele osób pozostaje tam bez pracy, jak wiele osób jest biednych – nie krył oburzenia Czapliński. - Zarząd broni placówki przed samym PUP-em, to niepojęte i zadziwiające. Takiej historii nie słyszałem już dawno.

Przewodniczący rady Jan Mączewski informował, iż dzwonił do niego w tej sprawie zaniepokojony burmistrz Raciąża. Miał oferować nawet kupiony przez miasto budynek po starej poczcie, gdzie wchodziłoby w rachubę bezpłatne przydzielenie jakiegoś lokalu, byle tylko interesanci z Raciąża nie musieli dojeżdżać do Płońska.

Wicedyrektor miejscowego PUP-u studził nastroje, mówiąc: - Nasz urząd wszystko co robi, to robi dla dobra bezrobotnych, nie przeciwko nim. Dla dobra ich aktywizacji zawodowej – oceniał Piotr Skierkowski, podając statystyki z lat 2013-2015, mówiące o spadku poziomu bezrobocia w gminie i mieście Raciążu. - Odnotowaliśmy tam najwyższy spadek liczby bezrobotnych – kontynuował. - Nasi doradcy klienta zatrudnieni w Płońsku przeciętnie obsługują 650 interesantów, w Raciążu niewiele ponad 400 – dodawał Skierkowski, mówiąc jeszcze o potrzebie dołączenia kompetencji, tak aby podział obowiązków pracy doradców klienta był stosunkowo równy.

Starosta Stolpa widząc, że temat stał się zarzewiem ostrzejszej wymiany zdań, łagodził i prostował propozycję dyrekcji, co do ewentualnego zamknięcia oddziału w Raciążu. - Dyrektor danej jednostki jest zobowiązany do racjonalnego wydatkowana środków. Była to jakaś tam propozycja, z tym że wydaje się, iż pójdziemy w kierunku dociążania ludzi tam pracujących, a nie likwidacji stanowisk. Myślę, że dyrektor wyszedł z takim pomysłem w dobrej wierze – odrzekł starosta.

- Szczerze to dziwię się dyrekcji urzędu pracy, że wychodzi właśnie z takimi rozwiązaniami restrukturyzacyjnymi, żeby sama siebie kasować, żeby obcinać sobie funkcje i zadania. Gdzie w tym wszystkim jest kwestia wrażliwości społecznej? Zwróćcie uwagę na propozycje, które płyną z urzędu pracy i może zastanówcie się, czy nie powinny iść one w innym kierunku… - zwracał się zagadkowo do Zarządu Powiatu radny Czapliński.

Dawid Turowiecki

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mata #1868389 | 83.9.*.* 28 lis 2015 14:17

    Pracy nie znaleźli może ale większość idzie z chęcią po parę groszy kuronia i nawet o pracy nie myśi. Jeśli ktoś chce pracować to znajdzie pracę jeśli dobrze poszuka. A Urząd w Raciążu hmmmm może nie ma kasy na to by go utrzymywać. Jeśli coś nie może się samo utrzymać to powinno być likwidowane by nie przynosić strat. Tak jest w każdym biznesie ale jeśli biznes jest za nie swoją kasę to można dokładać ha ha ha Ja znam biznesy prywatne które jeszcze na to biorą kasę miejską i ten swój biznes tym finansują .... też dobrze co !?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. troll #1868068 | 31.63.*.* 27 lis 2015 23:47

    Urzędy Pracy są wyłącznie po to, żeby pracę miały zatrudnione tam osoby. Jeszcze chyba nikomu pracy nie znaleźli tylko odsyłają z kwitkiem i każą pieczątki bez sensu zbierać, a jak nawet pracodawca chce kogoś przez taki urząd zatrudnić to musi plik papierków wypełnić i złożyć u znudzonych i niechętnych do współpracy urzędniczek. Zlikwidować to razem z ZUS i NFZ.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz