Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Ratuszowe Bistro Qultura do zamknięcia!

2015-11-25 17:38:16 (ost. akt: 2015-11-25 18:02:05)

Lampki w Bistro Qultura poświecą jeszcze tylko do 27 listopada. Potem kawiarnia zniknie z krajobrazu ulicy 1 Maja

Lampki w Bistro Qultura poświecą jeszcze tylko do 27 listopada. Potem kawiarnia zniknie z krajobrazu ulicy 1 Maja

Autor zdjęcia: DT, dodatki RED

Podziel się:

W środę na emcekowskim profilu facebook'owym gruchnęła informacja o tym, iż czarne chmury zebrały się nad kawiarnią przy płońskim urzędzie miasta. Uwaga, drzwi do Bistro Qultura będą otwarte jeszcze tylko do końca tego tygodnia.

Najpierw z Płockiej zniknęła pracownia artystyczna PoCoMiTo, choć tak na dobrą sprawę, mimo rozbudowy MCK-u, mogła na głównej ulica miasta prowadzić swoją działalność. Dziś już wiemy, że kolejny pomysł, który zrodził się za kadencji dyrektor Elżbiety Wiśniewskiej, również nie przetrwał próby czasu. Po ponad dwóch latach serwowania kanapek, sałatek i ciast zapadła decyzja o likwidacji tego punktu gastronomicznego, z którego najczęściej korzystali tamtejsi urzędnicy oraz przy okazji sesyjnych przerw radni. Przypominamy sobie, jak w progi kawiarni zapraszał niegdyś dziennikarzy sam burmistrz Andrzej Pietrasik, organizując ze swoim sztabem od kontaktów z mediami tzw. śniadania prasowe.

Całej sprawy nie chce komentować szefowa Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. Elżbieta Wiśniewska odsyła nas na portal społecznościowy, gdzie możemy przeczytać m.in.: ,,Ze smutkiem informujemy, że z powodów od nas niezależnych, musimy zamknąć naszą kawiarnię Bistro Qultura w Urzędzie Miejskim w Płońsku. Bistro w urzędzie będzie działać tylko do końca tygodnia (27.11). Do piątku włącznie Bistro działa jak zwykle w godz. 8-16, można więc nadal zamówić wszystko z naszego menu... Zapraszamy!”.

O przyczyny zamknięcia kawiarni pytamy rzecznika prasowego magistratu. - Na przełomie października i listopada ustalono, że Bistro Qultura zostanie przeniesione do budynku Miejskiego Centrum Kultury, który wyposażony jest w profesjonalny sprzęt gastronomiczny, i w którym funkcjonuje już Karma Kultury. Kwestie organizacyjne, dotyczące sposobu funkcjonowania bistro pozostawiamy w gestii dyrektor MCK – tak to odpisał nam Filip Przedpełski, który na chwilę obecną nie ma wiedzy, co miałoby znaleźć się w pomieszczeniu po upadający Bistro Qultura.

Być może jutro, podczas miejskiej sesji, dowiemy się więcej na temat zamknięcia kawiarni przy ratuszu. Co powiedzą na to radni, przynajmniej część z nich, która, jak już wspominaliśmy, często korzystała z oferty kulinarnej Bistro Qultura... (DT)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Joanna #1866611 | 46.174.*.* 26 lis 2015 11:37

  W artykule jest pewna nieścisłość. Pracownia PoCoMiTo przetrwała i ma się bardzo dobrze w głównym budynku MCK :) Skoro jest miejsce na taką działalność w jednym miejscu to mijało się z celem dalsze utrzymywanie dodatkowego budynku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. płakac nie będę #1866603 | 81.210.*.* 26 lis 2015 11:23

   Przepraszam, ale czemu mam płakać po kawiarni, do której jak sam pan redactor napisał chodzili głównie radi i urzędnicy???

   Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Znowu ... #1866427 | 37.190.*.* 26 lis 2015 07:37

    ... darcie szat. Brak powodu!! Pora zająć się szerzeniem kultury, naprawdę jest co robić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Nieświadom y #1866380 | 46.174.*.* 26 lis 2015 00:28

    O co tu tak naprawdę chodzi? CZy MCK to centrum gastronomiczne które swoją siecią ogarnie całe miasto czy to Dom Kultury? To po co z naszych podatków za 20 ml!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wybudowano ten obiekt?

    Ocena komentarza: warty uwagi (33) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. "Kulturalne picie alkoholu" #1866204 | 178.42.*.* 25 lis 2015 20:24

    Wiśniewska tak walczyła o alkohol w MCK. Te denne argumenty o kulturalnej nauce picia alkoholu. Czyżby Wiśniewska nie umiała zapewnić zysku bez alkoholu ? A gdyby przyszedł ktoś, kto nie spożywa "kulturalnie" to co wtedy? Może wprowadzić dla mieszkańców certyfikat "spożywającego kulturalnie" i takich wpuszczać?

    Ocena komentarza: warty uwagi (39) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (13)