Piątek, 18 sierpnia 2017. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Uratowali twarz. Szybka piłka ze Startem daje pierwszą ligową wygraną

2015-11-22 14:47:35 (ost. akt: 2015-11-22 15:09:30)
Pewna wygrana 3:0 z Lipowcem Kościelnym była pierwszą odniesioną przez siatkarzy UKS Rutki w tym sezonie w II MLJ

Autor zdjęcia: redakcja/archiwum

Podziel się:

W ostatnim z domowych meczów w II Mazowieckiej Lidze Juniorów płońszczanie grali z UMKS-em Start Lipowiec Kościelny. - Był to dla nas mecz o honor i pokazanie, że mimo tylu porażek w lidze, potrafimy grać w siatkówkę - stwierdza Igor Piotrowski, trener UKS-u Rutki Płońsk.

Mecz zaczęliśmy w najmocniejszym składzie: Kuchciński, Przygódzki, Zieliński , Rybicki, Smoliński, Umiński, Kłosiewicz (libero). - Rozpoczęliśmy maksymalnie skoncentrowani, mała ilość błędów własnych, bardzo dobra gra w przyjęciu jak i na zagrywce, nie pozwoliła, aby zawodnicy z Lipowca rozwinęli skrzydła - komentuje szkoleniowiec naszego zespołu.

Pierwszego seta wygrywamy do -12. Partię kolejną otwierają: Wiśniewski, Celian, Nowakowski, Paruszewski, Rybicki, Umiński, Kłosiewicz. Walka trwała punkt za punkt do wyniku 12:12, a żadna drużyna nie dawała się zaskoczyć. - Zaraz potem chłopcy grali jak z nut, odskoczyli Lipowcowi na kilka punktów i nie oddali prowadzenia do końca seta - relacjonuje Piotrowski.

Set trzeci, jak się okazało, ostatni, to ponownie lepsza gra gospodarzy. Szybko wypracowana przewaga pozwoliła na bezpieczną końcówkę i szybkie zamknięcie meczu.

Igor Piotrowski: Było to bardzo ważne zwycięstwo, które spowodowało, że nasze morale poprawiło się i z optymizmem wypatrujemy kolejnych spotkań. Ze Startem popełniliśmy bardzo mało błędów własnych. Do dyspozycji miałem wszystkich chłopaków, którzy wrócili po kontuzjach. Każdy który wszedł na boisko, wniósł coś do gry. Cieszy mnie fakt, że rozgrywający Bartek Umiński zaczął szybciej dogrywać chłopakom piłki, co skutkowało zgubieniem bloku, a atakującym pozwoliło na swobodne wykończenie akcji. Na koniec dodam, że w II Lidze MWZPS to nasze pierwsze historyczne 3:0 w zaledwie 42. minuty gry.

UKS RUTKI PŁOŃSK – UMKS START LIPOWIEC KOŚCIELNY 3:0 (25:12), (25:17), (25:12)

SKŁAD UKS RUTKI PŁOŃSK: Przygódzki Jakub (kapitan), Wiśniewski Sylwester, Umiński Bartek, Celian Kacper, Zieliński Kamil, Smoliński Adrian, Rybicki Artur, Paruszewski Jakub, Nowakowski Adrian, Kuchciński Rafał, Kłosiewicz Paweł