środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Profilaktyka a Ty. U ,,Staszica" powstała grupa PaTPORTOWA

2015-11-19 09:24:43 (ost. akt: 2015-11-19 09:39:11)
Młodzież z ZS nr 1 w Płońsku wchodzi w program ,,Profilaktyka a Ty"

Młodzież z ZS nr 1 w Płońsku wchodzi w program ,,Profilaktyka a Ty"

Autor zdjęcia: zbiory szkolne

Podziel się:

18 listopada w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia grupy PatPORTOWEJ. Uczestniczyli w nim uczniowie deklarujący chęć realizacji działań z zakresu twórczej profilaktyki w szkole i środowisku lokalnym oraz opiekunowie samorządu uczniowskiego, wolontariatu i kierownictwa placówki.

Inicjatywa uczniów, reprezentowanych przez samorząd uczniowski, wsparta została przez przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Płońsku i doradcę starosty do spraw bezpieczeństwa młodzieży Dariusza Sady oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Agatę Żulewską. Wsparcia merytorycznego udzieliła Anna Mika, ekspert PaT w powiecie płońskim i koordynator do spraw profilaktyki w Urzędzie Miejskim w Raciążu.

Ogólną informację o programie „Profilaktyka a Ty” oraz jego ideę i cele przedstawiła pedagog Monika Gołębiowska–Łaska oraz zaproszeni goście: Anna Mika oraz Kinga Drężek i Monika Drzewaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.
Informacje dotyczące podejmowanych i planowanych działań, wpisujących się w tematykę PaT-u, przypomniała Edyta Kunkowska, opiekun samorządu uczniowskiego.

Na spotkaniu poruszono problem profilaktyki uzależnień wśród młodzieży szkolnej, w tym temat cyberprzemocy i uzależnienia od telefonów komórkowych. Zebrana młodzież zaproponowała inicjatywy, które chciałaby realizować w bieżącym roku szkolnym. W trakcie spotkania podjęto uchwałę o utworzeniu PaTPORTU w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku.

Uczniowie wybrali spośród siebie KAPITANA PaTPORTU, którym został Kamil Kłoszewski, uczeń klasy III TI/S oraz KAPITANAT w składzie: Milena Bluszcz z klasy III LP/S, Jakub Kowalski z klasy II TŻ, Anna Anowska z klasy II TF i Ewelina Kędzierska z klasy II TF. Na opiekunów grupy PaTportowej wybrano: Monikę Gołębiowską-Łaska, pedagoga szkolnego i opiekuna wolontariatu, Edytę Kunkowską, opiekuna samorządu uczniowskiego i wolontariatu oraz Honoratę Baniak, opiekuna wolontariatu i Agnieszkę Witólską, opiekuna samorządu uczniowskiego.

http://i.wm.pl/00/07/88/48/f/jedynka-picture564d870a8c053.jpg
Anna Mika i Dariusz Sady na spotkaniu inaugurującym powstanie grupy PaTPORTOWEJ w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

Podsumowaniem spotkania było wyświetlenie filmu „NIE używkom”, przygotowanego przez uczniów klasy III TI/S. Film dotyczył przeciwdziałania zażywania dopalaczy przez młodych ludzi. Wziął on udział w konkursie „Przytomni” w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Młodzież obejrzała również krótką relację z ubiegłorocznego spotkania grup PaTPORT-owych. Na zakończenie dyrektor ,,jedynki" Marzanna Szacherska podziękowała przybyłym gościom i pogratulowała objęcia funkcji Kapitanowi PatPORTU.

(Monika Gołębiowska-Łaska)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cienki #1862279 | 31.174.*.* 20 lis 2015 18:56

    Panie Dariuszu jak się z dzisiejszą młodzieżą pracuje ? Odporna na wiedzę ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)