Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Pożar w pustostanie przy 1 Maja

2015-11-16 12:15:01 (ost. akt: 2015-11-16 12:49:27)
Akcja strażaków trwała około godzinę

Akcja strażaków trwała około godzinę

Autor zdjęcia: zdjęcia od czytelnika NKP

Podziel się:

W piątek trzynastego trzy zastępy straży pożarnej wyjechały w rejon ulicy 1 Maja, gdzie paliły się pomieszczenia w opuszczonym budynku.

Na widok dość dużego, widocznego z daleka zadymienia okoliczni mieszkańcy zaalarmmowali płońską straż pożarną. Na miejsce, około godziny 15, przyjechaly dwie jednostki gaśnicze i jeden samochód operacyjny KPPSP w Płońsku.

- Ogień był spory - mówi nam Anna Kosewska, rzeczniczka prasowa miejscowej komendy straży pożarnej. - Spalenu uległa drewniana konstrukcja, zniszczona została również blacha. Przypuszczamy, że przyczyną pożaru było podpalenie - dodaje.

Strażakom towarzyszyli podczas akcji policjanci. W środku, w czasie pożaru nikogo nie było. Przypomnijmy, że około pół roku temu w tym miejscu, przy budynku po byłym młynie, w dobudówce, między 1 Maja a Kolejową, znaleziono zwłoki 35-letniego mężczyzny. W zimę pustostan, o którym mowa, może być często odwiedzany przez bezdomnych szukających schronienia.

- Ileś temu podobnych budynków mamy na terenie miasta - przyznaje sierż. szt. Kinga Drężek z KPP w Płońsku, kiedy zapytaliśmy o miejsce przy 1 Maja i jego obecne przeznaczenie. - W okresie zimowym policjaci patrolują ogródki działkowe i pustostany, choć niełatwo w danej chwii natrafić na ewentualnie przebywające tam osoby - dodaje policjantka. (RED)

http://i.wm.pl/00/07/86/99/f/pozar-picture5649aa00d4bac.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB