środa, 13 grudnia 2017. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Wkra topi marzenia PAF-u o choćby punkcie. Sona w czubie tabeli [FOTO]

2015-11-16 11:46:46 (ost. akt: 2015-11-17 13:32:21)
Pierwsza drużyna Płońskiej Akdemii Futbolu nie zdołała wyprzedzić żadnej z drużyn występujących na boiskach okręgówki. W ostatnim meczu jesieni PAF musiał uznać wyższość sochocińskiej Wkry. Na zdjęciu Maciej Bielski

Autor zdjęcia: Dawid Turowiecki

Podziel się:

PAF-owcy mogą chyba odetchnąć z ulgą – to już koniec piłkarskich męczarni płońszczan w rundzie jesiennej ligi okręgowej. W ostatniej kolejce nasza drużyna bez powodzenia podejmowała sąsiadów z Sochocina. Nowomiejska Sona dzięki serii zwycięstw plasuje się przed przerwą zimową na pozycji wicelidera.

Jakże w różnych nastrojach są dzisiaj kibice z Płońska, Sochocina i Nowego Miasta. Po pierwszej rundzie rozgrywek okręgówki PAF nieuchronnie widzi już A klasę, Wkra może z optymizmem wyczekiwać wiosny, gdyż straty punktowe są niewielkie, a z kolei piłkarze Sony z entuzjazmem patrzą na tabelę, bo do lidera z ,,Łysych” tracą ledwie dwa oczka.

Sobotnie derby w Płońsku, rozgrywane przy przenikliwym zimnie, lepiej wspominać będą goście. Mecz mógł ułożyć się po myśli PAF-u, gdyby karnego w 10. minucie wykorzystał Damian Wierzchowski. Intencje strzelca wyczuł jednak Łukasz Aniserowicz. Wynik bezbramkowy, mimo naporu płońszczan, utrzymał się do przerwy.

Kiedy zanosiło się na podział punktów, na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, jedynego gola, na wagę cennej wygranej, zdobył Radosław Woliński, były zawodnik płońskich drużyn. PAF 0 Wkra 1.

4 – tyle punktów w 15 spotkaniach rundy jesiennej zdołali ugrać nasi piłkarze. Zapisali na swoim mocno deficytowym koncie 13 porażek i po jednym remisie i wygranej. Od startu rozgrywek sięgnęliśmy dna tabeli i taka sytuacja towarzyszyła płońskiej piłce do 14 dnia listopada. Wciąż nie wiadomo, ile zespołów spada z okręgówki, ale PAF jest murowanym kandydatem do zdegradowania. Główne pytanie na tę chwilę brzmi, czy gra drużyny dowodzonej w ostatnich meczach przez Kamila Kobylińskiego zyska w rundzie rewanżowej lepsze oblicze, i jak tego dokonać skoro przez trzy miesiące ta sztuka nikomu się nie udała...?

Co innego Sona. Piłkarze z Nowego Miasta wygrali 2:1 ze Żbikiem Nasielsk. Dwa trafienia na pożegnanie zespołu ze swoimi wiernymi kibicami zanotował Radosław Cytloch. IV liga jest więc na wyciągnięcie ręki. Tęcza Łyse wyprzedza Sonę minimalnie. Z drugiej strony trzeba być bardzo uważnym, aby nie stracić miejsca barażowego, choć przewaga 8 punktów podopiecznych Zdzisława Sadowskiego nad Troszynem na tę chwilę wydaje się bezpieczna.(DT)

Zdjęcia z meczu PAF-u z Wkrą radzimy oglądać w pełnym rozmiarze

Końcowa tabela płońskiej grupy LO. Kto przed inauguracją nowego sezonu przypuszczałby, że PAF znajdzie się po rundzie jesiennej na szarym końcu stawki... (za 90minut.pl)