Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Kolejna zatrzymania. Jeden miał ,,amfę", drugi ,,maryśkę"

2015-11-12 10:59:57 (ost. akt: 2015-11-12 11:09:49)
Zabezpieczona przez płońskich policjantów marihuana

Zabezpieczona przez płońskich policjantów marihuana

Autor zdjęcia: KPP w Płońsku

Podziel się:

Policjanci z płońskiej patrolówki w ostatnim czasie dwukrotnie zatrzymywali osoby, które posiadały środki odurzające. W pierwszym przypadku wpadł 24-latek z około 21 gramami amfetaminy, w drugim 18-latek z 14 torebkami marihuany. Obu młodym mężczyznom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia w czasie wieczornego patrolu na terenie Płońska funkcjonariusze z miejhscowej komendy policji na jednym z blokowisk, na parkingu zauważyli osobowe daewoo, w którym siedziało troje młodych ludzi. Na widok radiowozu młody mężczyzna siedzący z przodu jako pasażer zaczął wykonywać gwałtowne ruchy, sprawdzać kieszenie i nerwowo rozglądać się na boki. Funkcjonariusze wylegitymowali ich. Byli to dwaj 24-letni mężczyźni, mieszkańcy gm. Płońsk i Naruszewo oraz 21-letnia kobieta mieszkająca na terenie gm. Płońsk. W czasie kontroli, przy 24-latku z gm. Naruszewo, który był owym nerwowo zachowującym się pasażerem, policjanci znaleźli foliową torbę a w niej 21 torebek
strunowych z białym proszkiem. Dodatkowo w kurtce mężczyzna ukrywał czyste torebki strunowe, a także elektroniczną wagę i metalową łyżeczkę. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Jak się okazało, proszek, który miał przy sobie, to amfetamina w ilości około 21 gramów.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Dzień po tym zdarzeniu, również wieczorem uwagę innych policjantów z płońskiej patrolówki przykuło dwóch młodych mężczyzn, z których jeden na widok policjantów zrobił nagły zwrot i szybkim krokiem zaczął odchodzić w przeciwnym kierunku. W czasie legitymowania młodzieńców i kontroli funkcjonariusze przy 18-latku z Płońska znaleźli metalową
puszkę z 14 torebkami z zapięciem strunowym, zawierającą susz roślinny, papierośnicę ze szklana fifką oraz ręczny młynek do kruszenia suszu. Mężczyzna został zatrzymany. Przeprowadzone testy wykazały, że susz, który młody człowiek posiadał przy sobie to marihuana (15 gramów).

18-latek, tak jak poprzedni zatrzymany, usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Obu młodym mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia. (za info KPP w Płońsku dodał RED)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB