środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Zdrowe gotowanie na ekranie. Kierunek Płońsk [FOTO]

2015-11-08 12:28:40 (ost. akt: 2015-11-08 12:44:59)
Kucharz Grzegorz Łapanowski przygotowując dania do spróbowania, radził personelowi ,,dwójki" i rodzicom, w jaki sposób lepiej się odżywiać

Kucharz Grzegorz Łapanowski przygotowując dania do spróbowania, radził personelowi ,,dwójki" i rodzicom, w jaki sposób lepiej się odżywiać

Autor zdjęcia: DRED

Podziel się:

Grzegorz Łapanowski, autor programu pt.: ,,Misja Stołówka” pokazywanego w Polsat Cafe, po raz drugi już odwiedził Szkołę Podstawową nr 2 w Płońsku. Kucharz zaproponował kulinarny pokaz, podczas którego propagował zdrowe żywienie wśród dzieci.

Kto znalazł czas, aby zasiąść przed stołem, na którym swoje potrawy przygotowywał czwartkowy gość ,,dwójki”, z pewnością nie żałował. I nie o samą degustację smakowitych dań tutaj chodziło, ale także o wskazówki, jakich juror ,,Top Chef” udzielał uczestnikom owocnego, jak mniemamy, spotkania.

Celem projektu, jaki od trzech miesięcy realizuje Grzegorz Łapanowski, jest pokazanie jak wygląda żywienie w szkołach podstawowych, i co zrobić, aby było na lepszym poziomie.

- Współczesna kuchnia jest ukształtowana przez kuchnię z epoki PRL-u – mówił założyciel fundacji ,,Szkoła na widelcu”. - Dzisiaj dostępność do produktów spożywczych jest absolutnie niesamowita. Przez jedzenie poznajemy świat, odkrywamy pory roku, możemy eksperymentować w kuchni. Mój klucz na naprawdę dobre gotowanie to używanie produktów sezonowych – wskazywał Łapanowski, który wspólnie z towarzyszącą mu panią Magdą serwował trzy dania, w skład których wchodziła m.in.: brukselka, jarmuż, czy też wołowina. Sprawdzone, dobre receptury, jak mówił gość spotkania, trafią do stołówki płońskiej placówki. Doradzał on rodzicom, aby słodyczami obdarowywać najmłodszych tylko raz w tygodniu, bądź jeszcze rzadziej.

- W tej szkole jest super ekipa. Panie kucharki dają z siebie wszystko, aby jedzenie smakowało uczniom. Jeśli nauczyciele, rodzice, dyrekcja i młodzi ludzie im pomogą, to jest szansa, aby w stołówkach dania były jeszcze lepsze, i zdrowsze rzecz jasna – podsumowywał znany kucharz. (DRED)


Zdjęcia oglądajcie w pełnym rozmiarze

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB