Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

W odpowiedzi robota z premedytacją. Urzędnicy dystansują się od anonimowej nagonki na parę radnych

2015-11-06 09:50:25 (ost. akt: 2015-11-06 15:27:48)
Filip Przedpełski pokazał na ekranie trzy obrazki, gdzie na niebieskiej belce widniały imiona: ,,Krzysztof", ,,Wojtek" i postać z kreskówki - ,,Kaczor". Obok nich są miniaturki zdjęć wymienionych

Filip Przedpełski pokazał na ekranie trzy obrazki, gdzie na niebieskiej belce widniały imiona: ,,Krzysztof", ,,Wojtek" i postać z kreskówki - ,,Kaczor". Obok nich są miniaturki zdjęć wymienionych

Autor zdjęcia: Po lewej grafika zrobiona przez miejskich urzędników/obok rzecznik Filip Przedpełski

Podziel się:

Wygląda na to, że historia z bezimiennym donosem na dwoje radnych jeszcze potrwa. Wczoraj urzędnicy z ratusza zaprezentowali dziennikarzom wydruki ,,kont"zrobione w programie Paint, aby udowodnić, że załączniki do tzw. reklamacji pochodzą z fikcyjnego profilu.

- Chcę się zachować jak pani Dobrzyńska i pan Bluszcz - stwierdził burmistrz Płońska. - W tym momencie zrobiliśmy to z premedytacją, w najprostszym programie graficznym, trwało to chwilę - dodawał Filip Przedpełski, rzecznik magistratu.

- Każdy z państwa może być tam wpisany jako osoba, która coś zrobiła - wskazywał dziennikarzom szef ratusza, dodając: - Trzykrotnie otrzymałem oferty, aby zostać przyjacielem (czyt. znajomym na fb - red.) pana prezydenta Dudy. Czy to jest inicjatywa sameg prezydenta, czy ktoś się pod niego podszywa...? Z całą pewnością dokumenty do tej sprawy, które otrzymałem od wojewody, nie są oryginalne - mówił wprost Pietrasik, przypominając przypadek utraty mandatu przez olsztyńskiego radnego, który nie mieszka w Olsztynie.

Skoro pismo trafiło do ratusza, to ratusz powinien tę sprawę wyjaśnić - mówili dziennikarze. - Ratusz poinformował przewodniczącego rady, chcąc powołania zespołu, który by to wszystko sprawdził. W Olsztynie sprawdza to prokuratura. Urząd miasta będzie konsultował się z prawnikami, co z tym zrobić - kończył burmistrz Płońska.

Burmistrz, ani obecni podczas konferencji pracownicy urzędu nie ustosunkowali się do wątku, który zainteresowani sprawą radni poruszyli na ostatniej sesji, chodzi mianowicie o screen czatu, który znalazł się w załączonych do donosu materiałach, o czym informowaliśmy. - Zarówno czat, jak i inne elementy strony facebook'a można poddać prostemu fotomontażowi, to portal skonstruowany modułowo. Człowiek o średnim rozeznaniu techniki komputerowej może to bez problemu zrobić - odpowiadał dziś rzecznik Przedpełski. - Wartość takich zrzutów z ekranu jest wątpliwa, pytanie, na ile mogą one posłużyć za dowód w sprawie.

(DT)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rozum #1853409 | 46.174.*.* 8 lis 2015 21:23

  Jeśli radni mieszkają w Płońsku to nie mają się o co martwić .A może był donos bo była wątpliwość? A czy małżonkowie tych radnych mieszkają w Płońsku? A kto z nas uwierzy że młode małżeństwo nie mieszka razem?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #1852396 | 83.6.*.* 7 lis 2015 16:35

  Nudno tu się robi. Obie strony się powtarzają. Dosyć już!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. eryk #1852155 | 94.254.*.* 7 lis 2015 10:39

  zalosny to jest donosiciel

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Płońszczanka #1852125 | 176.221.*.* 7 lis 2015 09:29

  Skoro radni mieszkają w Płońsku i nie maja sobie nic do zarzucenia to niech przedstawią zaświadczenia z wydziałów meldunkowych i nie robią zamieszania o głupoty. Jeśli naruszyli prawo to powinni mieć honor i odwagę do przyznania się. TO TAKIE PROSTE. Weźcie się szanowni radni za KONKRETNĄ!!! pracę. Bo póki co to jej nie widać. ŻAŁOSNE SĄ TE WASZE WOJENKI POLITYCZNE, KŁÓTNIE I SPORY. CZASAMI TO WSTYD MI ZA WAS...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. obywatel #1851494 | 164.127.*.* 6 lis 2015 12:36

  Najpierw siedzą i konstruują donosy, następnie sami do siebie wysyłają a teraz zajmują się udowadnianiem, że to nie oni. A wszystko to w godzinach pracy i za nasze podatki. Takich mamy rządzących. Ile dobrych inicjatyw w tym czasie można by zrobić, ale po co ważniejsze jest donoszenie na przeciwników politycznych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (29)