Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Na ratunek rzecznik pacjentów

2015-11-05 11:11:40 (ost. akt: 2015-11-05 15:21:54)
O utworzenia oddzielnego, pełnoetatowego stanowiska pracy dla powiatowego rzecznika praw pacjentów przy wydziale oświaty, zdrowia, kultury i spraw społecznych płońskiego starostwa wnioskują radni Prawa i Sprawiedliwości

O utworzenia oddzielnego, pełnoetatowego stanowiska pracy dla powiatowego rzecznika praw pacjentów przy wydziale oświaty, zdrowia, kultury i spraw społecznych płońskiego starostwa wnioskują radni Prawa i Sprawiedliwości

Autor zdjęcia: redakcja

Podziel się:

Powiatowy rzecznik praw pacjentów na pełnym etacie - z takim pomysłem wyszli członkowie klubu radnych PiS. Powołanie takiej osoby byłoby jedną z odpowiedzi na patologie, z jakimi do czynienia mają mieszkańcy Płońska i naszego powiatu w miejscowym szpitalu i przychodniach. Czy uda się to zrobić do końca stycznia 2016 roku, jak wnoszą wnioskodawcy? Z pewnością nadaniu biegu sprawie towarzyszyć będzie dyskusja, choćby w kwestii, jakimi kompetencjami dysponowałby nowy rzecznik.

Gehenna związana z wadliwie działającym systemem opieki zdrowotnej to doświadczenie nieobce wielu chorym. Problem został zasygnalizowany podczas obrad radnych powiatowych. Grupa przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości złożyła wniosek o utworzenie w Płońsku stanowiska powiatowego rzecznika praw pacjentów.

- W ostatnim czasie mamy do czynienia z lawinowo rosnącymi skargami pacjentów na funkcjonowanie płońskiego szpitala i Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej – zabierał głos w imieniu radych PiS Artur Czapliński. - Mówimy nie tylko o codziennych skargach pacjentów, ale również o wyrokach sądowych za popełnione błędy lekarskie, ogromnych odszkodowaniach, obezwładniających kolejkach do lekarzy i przychodni, jakości usług medycznych, arogancji ze strony lekarzy – wymieniał. - Mamy nadzieję, że w ogólnej dyskusji nad problemami płońskiej służby zdrowia i płońskiego szpitala nie umknie nam najważniejsza perspektywa w tej dyskusji, czyli perspektywa zwykłego człowieka, każdego mieszkańca naszego powiatu. Chcielibyśmy, żeby powstała możliwość, dzięki której mieszkańcy Płońska i powiatu będą mogli upomnieć się o swoje prawa w konfrontacji z wadliwie działającym systemem płońskiej i nie tylko służby zdrowia – dodawał, podając przykład z życia wzięty, jak to płońszczanin kilkaset razy wybierał numer jednej z naszych przychodni, aby pewnego dnia zapisać się do lekarza. Bezskutecznie!

Radny Czapliński od razu zastrzegł, że propozycja nie jest jednoznaczna, jak to określał, sztywna, ale rzucona na stół do rozważenia, tak, aby wybrać najwłaściwsze rozwiązanie.

Starosta Andrzej Stolpa przyznał, że sam pomysł z powołaniem powiatowego rzecznika praw pacjentów jest dobrym, ale wymaga omówienia szczegółów.

Czy to się uda, czy to coś pomoże, na pewno próbować trzeba, aby chociaż zatrzymać to postępujące ,,choróbsko” w służbie zdrowia, z jakim dodatkowo muszą zmagać się osamotnieni pacjenci. Do tematu wrócimy. (DT)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pracownik #1853464 | 46.174.*.* 8 lis 2015 22:24

  na ratunek to zmiana zarzadu a nie jakies pierdu-pierdu od doopy strony... niewiele brakowalo a janczewski zostalby ordynatorem sor-u (ten sam ktorego kilka lat wczesniej "zwolniono" najpierw z plonska pozniej z innych szpitali ale ktos madry jednak sie dopatrzyl ze ma ograniczone prawo wykonywania zawodu....teraz ma zarzadzac naszym sor-em jakis psycho-abdullah "zwolniony z nowego dworu...bo co?! bo porzadna kadra nie chce pracowac u zrytego trepa!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pacjent #1853406 | 8 lis 2015 21:17

  Ciekawe jak długo będzie w płońskim szpitalu pracował Pan Gałecki, którego czyny w stosunku do noworodków niedługo zostaną nagłośnione. Ten szpital to jedna wielka patologia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kolejny #1851079 | 93.174.*.* 5 lis 2015 19:54

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A ostatnio opozycja krytykowala powolanie doradcy ds. bezpieczenstwa. Niech sie zdecyduja