Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Sesyjna wizyta senatora, pasjonatów motoryzacji, strzelców i archeologa. Przez Internet tego nie dało się oglądać

2015-11-04 15:55:54 (ost. akt: 2015-11-04 16:42:27)
Przedstawiciele Moto Płońsk zjawili się na sesji, aby przekonać radnych, że tor na Rutkach wymaga rychłego remontu

Przedstawiciele Moto Płońsk zjawili się na sesji, aby przekonać radnych, że tor na Rutkach wymaga rychłego remontu

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Październikowa sesja rady miasta, pomijając już sam zazwyczaj interesujący jej przebieg, objawiła się blisko 5-godzinną relacją ,,live”. Płońszczanie mogli śledzić obrady na popularnym serwisie YouTube. Kto nie oglądał, nie ma jednak czego żałować. Jako że niewiele z przekazu video wynika, wróćmy do kilku scen, które rozgrywały się w ciasnej sali ratusza.

Jak już wspomnieliśmy, transmisja miejskiej sesji przez Internet pod względem technicznym wypadła beznadziejnie. Radnych, którzy wyszli z takim pomysłem, zabezpieczając na ten cel w budżecie 5 tys. zł, trudno na nagraniu zrozumieć, łatwiej rozpoznać, choć i tak twarze naszych wybrańców fatalna jakość obrazu z lekka zamazuje. Podobno mamy za dobre mikrofony… Za miesiąc ma już być o niebo lepiej, ale to chyba nie sztuka skoro było tak (tylko dla ludzi o mocnych nerwach...):Tym razem na sesji zabrakło za stołem prezydium burmistrza Płońska. Andrzej Pietrasik wybrał się bowiem do Macedonii w związku ze swoją zaszczytną funkcją w Stowarzyszeniu Miast Orędowników Pokoju. Gołąbki ćwierkają, że wyjazd przysponsorowało powyższe stowarzyszenie.

Szybko z porządku obrad spadł punkt dotyczący udzielania stypendiów naukowych i sportowych dla uczniów podstawówek i gimnazjów. Radni zgodnie zakomunikowali, iż trzeba jeszcze wziąć pod uwagę wytyczne od dyrektorów szkół. Wersja poprawiona trafi pod obrady jeszcze przed nowym rokiem.

Wysoka rada gościła w swych progach wysoko postawionego polityka Prawa i Sprawiedliwości, a mianowicie posła dwojga imion Jana Marię Jackowskiego. Senator oświecił radnych, że jest już po wyborach, że dostał kredyt zaufania na kolejną kadencję i pochwalił się swym ponad 20-tysięcznym wynikiem. Za największą porażkę minionej kadencji uznał to, iż nie udało się przekonać władz rządowych, aby przyspieszyć budowę ,,siódemki”. Jedziemy dalej, wprost nad Rutki.

Przed radnymi stanęli członkowie Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji Moto Płońsk. - Wiem, że nie przeszedł projekt naprawy toru na Rutkach. Proszę, abyście państwo pomogli nam ten tor wyremontować – zwracał się do rady Sławomir Jarosławski, prezes MP, opowiadając o planach powstania bezpłatnej szkółki kartingowej dla dzieciaków. - Trzeba byłoby tylko ułożyć wierzchnią warstwę asfaltu i urządzić teren wokół toru, reszta należy do nas – dodawał pełen optymizmu Jarosławski. Na koniec zebrał chociaż oklaski. Przewodniczący Tucholski studził nastroje odpowiadając, iż rada czeka na kompleksowy projekt zagospodarowania popularnych Rutek. Nitka toru miałaby znaleźć się wtedy w tymże projekcie.

http://i.wm.pl/00/07/82/06/f/dsc-0101-picture5639ef7c83894.jpg

Do mikrofonu dopuszczono archeologa Marka Gierlacha (na zdjęciu powyżej), który miał kilka pytań do burmistrza. Woli jednak bezpośredni kontakt i na spotkanie z szefem ratusza ostatecznie może poczekać. Nie omieszkał jednak powiedzieć o swoich problemach, które napotyka w trakcie wykopalisk. - Może mógłby ktoś z urzędu czasami przyjechać z kawą, czy ciastkami do tych babrających się w błocie panów, którzy przekopują teren niedaleko obwodnicy wschodniej – mówił bez ogródek, kierując swe prośby do miejskich urzędników.

Odkopywana właśnie VIII-wieczna chałupa stoi w części na działce gminy i w części na gruncie miasta. - Według wymogów, które są w urzędzie, to ludzie, których załatwiłem w PUP-ie do pracy, nie mogą kopać po drugiej stronie, bo będzie protest i Gierlach popełni przestępstwo. A Gierlach nie chce wracać tam gdzie był… Proszę, abyśmy mogli obsługiwać całość tego interesu - opowiadał o tej absurdalnej sytuacji znany badacz. Niemalże błagał o jakieś pomieszczenie, gdzie mógłby przechowywać archeologiczne znaleziska. - Musi być zamykane, ma mieć w środku powyżej zera stopni i ma mieć dostęp do wody. Tak więc wiele nie potrzeba.

http://i.wm.pl/00/07/82/06/f/dsc-0115-picture5639ef7c980b8.jpg
Na sesji płońskich strzelców reprezentował sierż. Marek Sabalski

Jest i dobra informacja. Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk, po blisko dwóch dekadach wykonywania dobrej roboty w naszym mieście, będzie miała swoją stałą siedzibę. Chodzi o nieruchomość usytuowaną niedaleko torów kolejowych, przy ulicy Płockiej 94A. Wymaga ona gruntownego remontu, ale to dla płońskiej jednostki nie stanowi jakiegoś większego wyzwania. Nie została ona namierzona przez strzelców przypadkowo. Dom ten ma również symboliczną wymowę. To w nim ukrywali się przed laty żołnierze Armii Krajowej. Jest zamysł, aby poza pomieszczeniem magazynowym, powstała tam także świetlica dla ciekawej historii młodzieży. Radni bez głosu sprzeciwu zdecydowali o użyczeniu budynku na 10 lat (pierwotnie wniosek zakładał 25 lat) z możliwością przedłużenia tego okresu.

I to by było na tyle. Dawid Turowiecki

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #1850300 | 95.49.*.* 4 lis 2015 22:32

    Funkcję Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju moim skromnym zdaniem żeby dostać nie wystarczy zrobić wschodnia obwodnicę. Albo ta funkcja to jakaś żenada i nikt jej nie chce albo... Z nagrywaniem jest OK. Jak zawsze początki są trudne ale następnym razem pewnie będzie już tylko lepiej. W ogóle to już dawno powinien ktoś wszystko nagrywać tylko ktoś postronny.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. E tam #1849944 | 81.210.*.* 4 lis 2015 16:56

    Sensacyjna to była wizyta męża jednej radnej ;-)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)