Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Kolejna akcja-obligacja. Wiceburmistrz Kozera: Nadszedł ten nieodwołalny moment...

2015-11-04 12:04:03 (ost. akt: 2015-11-04 12:35:27)
Brakuje pieniędzy na zapłatę zobowiązań względem wykonawców inwesycji, stąd miasto wyda obligacje na blisko 5 mln zł. Głos ma wiceburmistrz Teresa Kozera

Brakuje pieniędzy na zapłatę zobowiązań względem wykonawców inwesycji, stąd miasto wyda obligacje na blisko 5 mln zł. Głos ma wiceburmistrz Teresa Kozera

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Miejscy radni podjęli decyzję o emisji obligacji do końca tego roku na kwotę blisko 5 mln zł. Urzędników pytano, co stałoby się gdyby stosowna uchwała została negatywnie zaopiniowana. Ci odpowiadali zgodnym chórem, iż wiązałoby się to z brakiem środków na sfinansowanie inwestycyjnych zadań.

Wiceburmistrz Teresa Kozera przypominała, że w budżecie miasta od początku roku znajdowała się informacja o emisji obligacji w związku z inwestycyjnymi wydatkami. Jak przyznała, nadeszła właśnie ta chwila, kiedy jest konieczność podjęcia kroków w tej sprawie.

- Są zawarte umowy, więc nie będziemy mieli pieniędzy na zapłatę wystawionych faktur – stwierdzają miejscy urzędnicy. Chodzi o dziewięć inwestycji. Emisja obligacji pokryłaby budowę ciągów pieszo-jezdnych przy ulicy Proletariackiej i Skarżyńskiej (łącznie 870 tys. zł), budowę ulicy Wieczorków (blisko 375 tys. zł), zwiększenie atrakcyjności turystycznej Płońska (ponad 45 tys. zł), zagospodarowanie terenu przy zbiorniku Rutki (blisko 255 tys. zł), budowę sali sportowej przy Gimnazjum nr 2 (blisko 400 tys. zł), budowę kanalizacji deszczowej w ul. Żeromskiego i Prusa (około 450 tys. zł) oraz termomodernizację i montaż kolektorów słonecznych do MCSiR (ponad 2 mln zł).

Przewodniczący Krzysztof Tucholski jest zdania, że rada raz jeszcze została postawiona pod ścianą. - W budżecie był zapis o emisji obligacji, tyle że my jako rada, kiedy przyjmowaliśmy budżet, nie wiedzieliśmy, że wolnych środków będzie prawie 6 mln zł. Taką informację uzyskaliśmy dużo później, a gdybyśmy mieli ją wcześniej ten budżet mógłby się zbilansować – mówił szef rady. - Uprzedzałem burmistrza, że nie wyrażamy zgody na deficytowy budżet. Teraz decyzja leży w gestii radnych.

Uchwała w sprawie emisji obligacji na łączną kwotę 4,8 mln zł została podjęta. 10 radnych było ,,za”, 11 wstrzymało się od głosu. Dodajmy, że w 2014 roku na pokrycie budżetowego deficytu związanego z przeprowadzeniem miehjskich inwestycji również zdecydowano się na wyemitowanie obligacji. Wówczas chodziło o kwotę ponad 9 mln zł. (DT)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do uff #1850733 | 37.7.*.* 5 lis 2015 13:16

  nie sądż wszystkich swoją miarą.Trzeba samemu być takim i przez to posądzać każdego

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. uuuuf #1850521 | 31.63.*.* 5 lis 2015 09:39

  A ja bym chciał żeby tych którzy siedzą przy żłobie latami (zasiedzieli się) ktoś ich na koniec rozliczył. To samo powinni zrobić obecnie na samej górze! Wszystko to śmierdzi na odległość ! Ludzie kiedyś dorwali się do władzy i mieli przyzwolenie na różnego rodzaju działania. Mając przyzwolenie i zero kontroli nie wiadomo co i jak rządzili .... Ja uważam ,że jakby wszystko dokładnie posprawdzał to by włosy z głowy wszystkim pospadały.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. wiedza nie boli #1849770 | 81.210.*.* 4 lis 2015 13:19

   Może pomoże Wikipedia? Albo dr google? Czy pan przewodniczacy wie co to jest budżet? To są dochody i wydatki, mało tego budżet musi się bilansować i jeżeli wydatki przekraczają dochody to oznacza, że się trzeba finansować długiem. Jeżeli pan przewodniczacy tego nie wie, to kuczę starch pomyśleć jaka jest jakość naszej rady. Może jakiś kurs absolutnych podtsaw finansów miasta???

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Naiwny czy udaje? #1849756 | 81.210.*.* 4 lis 2015 13:06

   Pan przewodniczący to jest ta przysłowiowa dziewica - i chciałabym i boję się? Panie Tucholski, obligacje zostały przyjęte tylko i wyłączenie dzięki Panu i Pana radnym. Gdyby Państwo zagłosowali na nie to wasze 11 głosów na nie przeciw 10 tak i wtedy obligacji nie ma. Jak Pan nie rozumie jak funkcjonuje samorząd to po co Pan się pchał na afisz?

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz