Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Kogo macie na czacie...? - Centrum naszego życia w dniu wyborów było w Płońsku - twierdzą ,,zakapowani" radni

2015-11-03 10:51:21 (ost. akt: 2015-11-03 11:12:11)
Magdalena Dobrzyńska współnie z Wojciechem Bluszczem wydali oświadczenie, pisząc w nim m.in.: ,,Nie zamierzamy się tłumaczyć z oczywistości, w obliczu tego że ktoś chce nam udowodnić coś, co jest oszczerstwem".

Magdalena Dobrzyńska współnie z Wojciechem Bluszczem wydali oświadczenie, pisząc w nim m.in.: ,,Nie zamierzamy się tłumaczyć z oczywistości, w obliczu tego że ktoś chce nam udowodnić coś, co jest oszczerstwem".

Autor zdjęcia: redakcja/archiwum/konferencja radny opozycji w sprawie donosu

Podziel się:

Przewodniczący rady miejskiej stwierdza, że niczego nie zamiata pod dywan, para radnych, w których celuje anonimowy donos, wydaje oświadczenie i pokazuje kolejny załącznik mający na celu obronę swoich racji i udowodnienie, że konto z portalu społecznościowego nie jest jednak fikcyjne. - Ktoś bezczelnie kłamał, to jeszcze nie miał cywilnej odwagi się pod tym podpisać – komentował tę bulwersującą sprawę na koniec październikowej sesji Krzysztof Tucholski.

- Donos trafił do burmistrza, który miał trzy dni na reakcję, ale oczywiście nic z tym nie zrobił. Powiedzieliśmy mu, że takie paszkwile to wyrzuca się do kosza – kontynuował szef RM pod nieobecność burmistrza Andrzeja Pietrasika, dodając, że jako przewodniczący poprosił o wykaz wszystkich radnych na dzień 1 października, by sprawdzić, czy wszyscy oni znajdują się w rejestrze wyborców. Otrzymał pozytywną odpowiedź. - To są moje kompetencje i to zrobiłem. Chciano wprowadzić uchwałę w związku z tym paszkwilem o powołaniu jakiejś doraźnej, a może śledczej komisji. Osoba, która to proponuje niech lepiej zapozna się z ustawą o samorządzie gminy i zobaczy co należy do właściwości radnych – stwierdzał Krzysztof Tucholski, argumentując fakt odrzucenia tego punktu z porządku sesyjnych obrad.

Radna Magdalena Dobrzyńska w imieniu swoim i Wojciecha Bluszcza odczytała krótkie oświadczenie, którego treść publikujemy poniżej:

(...) Oczywista kwestia naszego zamieszkania przybiera formę jakiegoś kuriozalnego ataku personalnego (na nas). W obliczu tego dość istotnym jest, kto faktycznie jest autorem „anonimowego donosu”.

Ktoś próbuje nas zdyskredytować, a oczywista sprawa jest sztucznie podsycana jakimiś spekulacjami, z naszych prywatnych spraw robi się sensację. Mówimy temu stanowcze NIE.
Centrum naszego życia w dniu wyborów było w Płońsku, jeśli jednak zdaniem „Urzędu Miasta” nie jest to zgodne ze stanem faktycznym, sugerujemy, aby sam wszczął stosowne procedury.

Tym czasem, po otrzymaniu odesłanego z Biura Wojewody rzeczonego pisma, na podstawie artykułu 22 Kodeksu Wyborczego, paragraf 5: „Wójt (tu: Burmistrz) obowiązany jest rozpatrzyć reklamację, w terminie 3 dni od dnia jej wniesienia, i wydać decyzję w sprawie.”
Nie skorzystano z tej możliwości, pytamy się wobec tego dlaczego?
Nie zamierzamy się tłumaczyć z oczywistości, w obliczu tego że ktoś chce nam udowodnić coś, co jest oszczerstwem.

Oświadczenie Urzędu Miasta w tej sprawie jest kolejnym pismem podpisanym przez bliżej nie sprecyzowanego człowieka lub grupę. Najwyraźniej znowu komuś brakuje odwagi aby się podpisać (...).


Radny Bluszcz zwrócił uwagę radnych na nazwiska i zdjęcia osób, które widnieją na czacie w momencie wykonania zrzutu ekranu z konta, z którego pochodziły załączniki dołączone do ,,reklamacji” (czyt. donosu). Na czacie, jak wskazywał Wojciech Bluszcz, był wówczas: jeden z miejskich radnych, członkowie rodziny oraz pracownicy urzędu miasta. - Czy to konto jest więc nieprawdziwe? Państwu pozostawiam ocenę… - komentował Bluszcz. (DT)

Poniżej znajdziecie wcześniejsze materiały na ten temat:
http://nowykurierplonski.pl/305686,Kto-macza-palce-w-donosach-na-opozycyjnych-radnych.html#axzz3qGu3w3iR
http://nowykurierplonski.pl/310018,Radni-staraja-sie-odwrocic-uwage-od-zasadniczego-problemu-czytamy-w-urzedniczym-pismie.html#axzz3qGu3w3iR

Komentarze (43) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. fuuuj #1850162 | 95.49.*.* 4 lis 2015 20:25

  Kapusie o ku..... już bym wolał mieć mendy niż być kapusiem !

  Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kodeks wyborczy #1849909 | 83.15.*.* 4 lis 2015 16:11

   Jest w kodeksie wyborczym art. 383, który mówi kiedy następuje wygaśnięcie mandatu radnego. Zgodnie z art. 383 §1 pkt 1 jedną z przyczyn stanowi utrata prawa wybieralności lub nieposiadania go w dniu wyborów. Dalej – prawo wybieralności do rady gminy (czyli możliwość bycia wybranym) ma ten, kto ma prawo wybierania do tejże rady (art. 11 § pkt 5 Kodeksu wyborczego). Prawo wybierania do rady gminy ma obywatel polski (…), który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, oraz stale zamieszkuje na obszarze tej gminy (art. 10 pkt 3a Kodeksu wyborczego). Wniosek jest prosty. Zmiana miejsca zamieszkania w trakcie kadencji poza teren danej gminy powoduje ustanie prawa wybierania do tejże gminy, co za tym idzie ustanie prawa wybieralności i w konsekwencji wygaśnięcie mandatu. Nie jest ważne, o czym piszą sami radni, że w dacie wyborów mieli w Płońsku jakieś centrum życiowe. Ważne jest, gdzie to centrum znajduje się obecnie. Zatem albo radni mieszkają w Płońsku i nie ma sprawy, albo w Płońsku nie mieszkają i powinni stracić mandat. Trzeciej drogi nie ma.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   1. Marian #1849879 | 83.15.*.* 4 lis 2015 15:13

    A może w trybie dostępu do informacji publicznej by się wreszcie dowiedział gdzie Bluszcz i Dobrzyńska mieszkają, co? Ale swoją drogą to oni honoru, o którym tak często mówią, nie mają.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Mieszkanka #1849679 | 37.190.*.* 4 lis 2015 12:00

     A może niech radni po prostu odpowiedzą, gdzie mieszkają. I tyle!

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

     1. To może być przestępstwo... #1849286 | 89.72.*.* 3 lis 2015 20:59

      Radni to po cienkik lodzie stąpają. W Olsztynie sprawę radnych PO, którzy mieszkają poza gimną, to bada już nawet prokuratura - na wniosek działaczy PiSu...

      Ocena komentarza: warty uwagi (34) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     Pokaż wszystkie komentarze (43)