Poniedziałek, 15 października 2018. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Cysterną przez miasto [INTERWENCJE]

2015-11-02 18:42:10 (ost. akt: 2015-11-02 18:51:41)
Zdjęcie zrobione przez pana Roberta na płońskim rondzie. Cysterna wjeżdża w ulicę Jaworskiego

Zdjęcie zrobione przez pana Roberta na płońskim rondzie. Cysterna wjeżdża w ulicę Jaworskiego

Autor zdjęcia: R.

Podziel się:

Do redakcja NKP napisał pan Robert, który zainteresował nas sprawą przejeżdżających przez miasto cystern. Czy to zgodne z przepisami, zastanawia się nasz czytelnik.

- Dużych rozmiarów cysterny ,,śmigają” bez jakiegokolwiek ograniczenia ulicą Jaworskiego i dalej nową obwodnicą – sygnalizuje pan Robert. - Z tego co mi wiadomo, jest zakaz wjazdu do miasta z jakimikolwiek chemikaliami. A jak się okazuje, dość często, nawet kilkanaście razy dziennie takowe kolumny pojazdów kursują po Płońsku, m.in. tuż obok szkoły, pobliskiego gimnazjum. Nie muszę dodawać z jaką prędkością one tamtędy przejeżdżają. Oby tylko szybciej uciec z miasta. Jak widać po tabliczkach umieszczonych na cysternach, z pewnością wody to one nie wiozą – dodaje dalej, podejrzewając, iż takie samochody tym samym skracają sobie drogę, jadąc przez Baboszewo.

Jak wiadomo, ruch tranzytowy przez miasto nie jest dopuszczony, ale są dojazdy, na północ i na południe. W ulicę Kopernika nie ma wjazdu, gdyż z obydwu stron przejazd warunkuje określony tonaż. Za to do wysepki dojedzie bez problemu pojazd wyznaczoną drogą dla samochodów ciężarowych, tj.: od ul. Sienkiewicza poprzez Młodzieżową. - Alternatywą jest również obwodnica wschodnia z wykorzystaniem ulicy ks. Jaworskiego do ronda. Nie ma opcji w Kopernika – wyjaśnia Bogdan Lewandowski, komendant Straży Miejskiej w Płońsku. - Od strony Płocka dojazd każdego rodzaju jest do ulicy Mazowieckiej. Tu alternatywę stanowi ulica Spółdzielcza i ZWM. Takie zapisy widnieją w planach miasta – dodaje.

A co z przewozem materiałów niebezpiecznych? - Dla pojazdów transportujących paliwa nie robi się żadnych tras zabezpieczających. Traktuje się je ogólnie jako pojazdy ciężarowe – tłumaczy komendant Lewandowski. - Jeżeli przez miasto, ,,siódemką”, czy ,,dziesiątką” będą poruszały się pojazdy z materiałami niebezpiecznymi, to przewoźnicy mają obowiązek powiadomić, że są przewożone np. środki chemiczne, czy też radioaktywne. Paliwa traktowane są jak zwykły towar, z tym że cysterny muszą znakowane tabliczkami, które określają rodzaj paliwa. Ci kierowcy poruszają się po drogach zgodnie z obowiązującym oznakowaniem, dla nich nie robi się specjalnych planów przejazdowych – kończy Bogdan Lewandowski. (RED)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kierowca TIRa #1848593 | 5.172.*.* 3 lis 2015 00:16

    A ja jestem ciekawy kto wpadł na durny pomysł porobienia wysepek na ul. Wyszogrodzkiej i skrzyżowaniach z tą ulicą. Nie ten ktoś się nie zdziwi, że te wysepki i znaki będą niedługo skoszone przez naczepy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz