Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Decyduj o inwestycjach w Płońsku

2015-10-25 09:48:14 (ost. akt: 2015-10-27 10:25:16)
Uprawniony do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec Płońska, który najpóźniej do ostatniego dnia głosowania, czyli 9 listopada 2015 r. ukończył 16 lat

Uprawniony do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec Płońska, który najpóźniej do ostatniego dnia głosowania, czyli 9 listopada 2015 r. ukończył 16 lat

Autor zdjęcia: screen ze spotu Urzędu Miasta w Ciechanowie, dodatki redakcja

Podziel się:

Ruszyło głosowanie nad projektami Płońskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Spośród 18 złożonych wniosków pozytywnie zaopiniowano 13. Na inwestycyjne propozycje możecie głosować do 9 listopada.

Podczas formalno-prawnej weryfikacji wniosków, które zostały złożone przez mieszkańców w ramach Płońskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2016, odrzucono pięć pomysłów. Z negatywną oceną zespołu ds. budżetu obywatelskiego (przedstawicieli komórek merytorycznych ratusza oraz rady miejskiej) spotkały się następujące pomysły:

- stworzenie lokalnej stacji radiowej działającej na falach radiowych oraz promocję studia nagraniowego w Miejskim Centrum Kultury (uzasadnienie - brak możliwości technicznych zrealizowania projektu w Miejskim Centrum Kultury, cel sprzeczny z zachowaniem tzw. okresu trwałości projektu dot. modernizacji MCK)

- adaptacja pomieszczeń socjalnych na potrzeby stołówki szkolnej dla dzieci z klas 0 – III w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku (uwarunkowania techniczne nie pozwalają na realizację projektu w zaproponowanym miejscu)

- powołanie Fundacji Płońsk jako narzędzia ekonomiczno–prawnego, które będzie miało za zadanie ograniczenie bezrobocia (przeciwdziałanie bezrobociu nie jest zadaniem własnym Gminy Miasto Płońsk)

- zakup bramek do piłki nożnej i piłkochwytów w celu zwiększenia funkcjonalności boiska na stadionie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji (zamontowanie na stałe wymienionych we wniosku urządzeń uniemożliwiłoby rozgrywanie niektórych dyscyplin sportowych i byłoby sprzeczne z obowiązującymi przepisami. Stadion miejski będzie modernizowany)

- Senior w kinie – darmowe karnety na seanse filmowe. (300 karnetów na 4 seanse filmowe w roku 2016 dla wszystkich zainteresowanych (projekt skierowany do zbyt wąskiej grupy emerytów. Miejskie Centrum Kultury przygotowuje specjalną ofertę zniżek adresowaną do wszystkich emerytów).

http://i.wm.pl/00/07/78/21/f/bo2-picture562c9f2e36ef2.jpg
Sprawdzanie wniosków w ramach Płońskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 (fot. plonsk.pl)

O Wasze głosy powalczy więc 13 projektów, które obejmują:

- utworzenie siłowni terenowych przy ul. Północnej, Parkowej i Brzoskwiniowej

- szkolenia dla nauczycieli z płońskich szkół i placówek pt. „Psychopatologia u dzieci i młodzieży – diagnoza i wczesna interwencja”. W trakcie szkolenia poruszane byłyby tematy związane z specyficznymi potrzebami edukacyjnymi dzieci, szczególnie dzieci z ADHD, zespołem Aspergera, autyzmem.

- Bezpieczny Płońsk – zakup 4 automatycznych defibrylatorów AED do placówek administracji publicznej oraz obiektów sportowych, rekreacyjnych i kulturowych. Zadanie przewiduje zakup defibratorów wraz z oznakowaniem, schematami działania urządzenia, algorytmami postępowania przy reanimacji.

- „Ławeczka – pomnik” – nowa atrakcja turystyczna Płońska. Zadanie przewiduje zaprojektowanie, wykonanie i zainstalowanie interesującej „ławeczki tematycznej”, która stałaby się dodatkową atrakcją Płońska.

- utworzenie modelarni dla dorosłych i młodzieży

- zamontowanie progu zwalniającego na jezdni w ulicy Wojska Polskiego między skrzyżowaniem ulicy Berlinga z ulica Kościuszki

- oznakowanie ścieżek rowerowych w Płońsku. Czytelne poziome oznakowanie wyznaczonego pasa przeznaczonego dla rowerzystów oraz zadbanie o znaki pionowe.

- zwiększenie atrakcyjności turystycznej Płońska poprzez zagospodarowanie terenu przyległego do zbiornika wodnego „Rutki” – stworzenie strefy wypoczynkowo – rekreacyjnej z zadaszonymi stolikami i ławkami, miejscem go grillowania, stojakami rowerowymi, koszami oraz boiska do gry w siatkę plażową i stoliki do gry w szachy

- transmisja i relacje sportowe oraz muzyka płońskich zespołów i solistów na antenie Radia Płońsk 93,6 FM. Cykliczne realizowanie i emitowanie na antenie Radia Płońsk 93,6 FM wydarzeń sportowych i kulturalnych

- „Spotkania z mistrzami” - spotkania z doświadczonymi twórcami kultury w MCK. Cykliczne spotkania artystów
z płońszczanami.

- zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zielonej i Łąkowej w celu zwiększenia bezpieczeństwa

***

Spośród tych 13 pozytywnie zaopiniowanych projektów mieszkańcy wybierają pięć, które trafią do projektu budżetu miasta na rok 2016.

Głowanie odbywa się w formie pisemnej i elektronicznej, z wykorzystaniem:
1) Ankiety online zamieszczonej na stronie internetowej miasta: http://plonsk.pl/pl/aktualnosci/trwa-glosowanie-oddaj-swoj-glos.html
2) Ankiety w wersji papierowej dostępnej w Kancelarii urzędu miasta, ul Płocka 39

Wyniki zostaną podane na stronie internetowej 10 listopada. (za info UM w Płońsku dodał RED)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB