Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Złodziej i paser już w rękach policji

2015-10-23 15:14:16 (ost. akt: 2015-10-23 15:24:37)

Autor zdjęcia: sxc.gu zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

25-latek, który ukradł telewizor z pokoju hoteloweg został zatrzymany przez płońskich policjantów zaledwie kilkanaście minut po dokonaniu przestępstwa. Na swoim koncie ma również kradzież z włamaniem i oszustwo popełnione w ostatnim czasie na terenie Płońska. Mężczyzna usłyszał w sumie trzy zarzuty, do których się przyznał.

Na początku tygodnia w jednym z hoteli na terenie Płońska doszło do kradzieży telewizora. Sprawcy w środku dnia ukradli najpierw klucze, a później wynieśli telewizor z hotelowego pokoju. Powiadomieni przez dyżurnego policjanci z płońskiej „patrolówki” w przeciągu kilkunastu minut od zgłoszenia, niedaleko od hotelu, zatrzymali dwóch mężczyzn 23 i 25–letniego, mieszkańców Płońska, podejrzewanych o dokonanie tej kradzieży. W chwili zatrzymania nie mieli już przy sobie skradzionego sprzętu. Do zabrania telewizora przyznał się starszy z mężczyzn.

Jak się okazało, w czasie prowadzonych przez policję czynności 25-latek w nocy z 14 na 15 października br. włamał się również do piwnicy w bloku mieszkalnym przy ul. Młodzieżowej w Płońsku, skąd skradł nową kabinę prysznicową wraz z brodzikiem. Na swoim koncie mężczyzna ma też oszustwo, którego dokonał na początku października. Mianowicie w jednym ze sklepów meblowych zamówił regał, a po dostarczeniu go we wskazane miejsce, nie zapłacił i nie skontaktował z dostawcą.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do pokoju hotelowego i piwnicy oraz zarzut oszustwa. Przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku działań funkcjonariusze ustalili pasera, który współpracował z 25-latkiem. 33-latek z gm. Płońsk, który pomagał w zbyciu kradzionych przedmiotów, usłyszał związane z tym zarzuty. „Paserka” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5. (za info KPP w Płońsku dodał RED)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB