Wtorek, 21 listopada 2017. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Siedlce też za mocne. ,,Rutki" wracają do domu z jednym setem. Kluczowy będzie mecz z Mławą

2015-10-19 13:23:55 (ost. akt: 2015-10-19 13:36:36)
Kolejnym rywalem naszych siatkarzy będą mławianie. W tym meczu już nie można pozwolić sobie na potknięcie

Autor zdjęcia: redakcja/archiwum

Podziel się:

UKS Rutki Płońsk wciąż jeszcze nie posmakował wygranej w rozgrywkach II Ligi Mazowieckiej Juniorów. Tym razem przeszkodą nie do przejścia okazali się w meczu wyjazdowym siatkarze KPS Siedlce, którzy odprawili podopiecznych Igora Piotrowskiego z wynikiem 1:3.

Spotkanie lepiej rozpoczęli siedlczanie, którzy od początku narzucali swój rytm gry. - Nie potrafiliśmy im się przeciwstawić, co miało odzwierciedlenie w wyniku, bowiem premierową odsłonę przegraliśmy do -18. Choć w drugiej było już znacznie lepiej, również to nasi przeciwnicy cieszyli się ze zwycięstwa. Tym razem wygrali 27:25, obejmując prowadzenie w całym spotkaniu 2:0 - relacjonuje trener Piotrowski.

Nasz zespół wielokrotnie jednak pokazywał, że zawsze walczy do końca. Tak było także w tym pojedynku. Zwyciężyliśmy trzeciego seta do -18 i wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, aby doprowadzić do tie break'a. Niestety tak się jednak nie stało. Na domiar złego kontuzji doznał nasz podstawowy atakujący Jakub Przygódzki, który naderwał miesień naramienny i od czwartego seta nie mógł już wspierać na parkiecie kolegów z drużyny. Przegrywamy tę partię do -18 i cały mecz 1:3.

- Najbardziej szkoda tego drugiego seta, którego przegraliśmy na przewagi. Zdecydowały błędy w przyjęciu. Zagraliśmy dużo lepiej niż z Makowem, ale to jeszcze za mało, żeby cieszyć się w lidze ze zwycięstwa. Wygrał zespół, który popełnił mniej błędów i był tego dnia lepiej dysponowany - podumowuje Igor Piotrowski.

W środę gramy z Mławą o być albo nie być, i jeśli marzy się nam awans, to musimy zacząć wygrywać. Mam nadzieję, że się przełamiemy na własnym parkiecie - kończy optymistycznie szkoleniowiec UKS Rutki Płońsk. (DRED)