Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

W pożarze domu zginęło rodzeństwo

2015-10-15 10:51:36 (ost. akt: 2015-10-18 18:10:20)
Sądowy biegły określi dokładną przyczynę tragicznego pożaru domu we wsi Podmarszczyn. W akcji gaśniczej budynku brało udział siedem jednostek straży pożarnej

Sądowy biegły określi dokładną przyczynę tragicznego pożaru domu we wsi Podmarszczyn. W akcji gaśniczej budynku brało udział siedem jednostek straży pożarnej

Autor zdjęcia: KPPSP w Płońsku

Podziel się:

Płońska straż pożarna zgłoszenie o pożarze otrzymała w czwartkowy poranek, kilkanaście minut po godzinie szóstej. W miejscwości Podmarszczyn paliło się wnętrze murowanego, jednorodzinnego domu. Niestety, na uratowanie przebywających w budynku dwóch starszych osób było już za późno.

Po zaalarmowaniu służb ratunkowych, na miejsce zdarzenia, jak informuje Anna Kosewska, rzeczniczka prasowa miejscowej komendy straży pożarnej, wysłano siedem zastępów gaśniczych: dwie z KPPSP w Płońsku i pięć z OSP. Pierwsi przyjechali strażacy-ochotnicy z Podmarszczyna, którzy wyciągnęli z budynku 82-letnią kobietę, już nie żyła. W domu znaleziono także zwłoki 85-letniego jej brata.

Pożar ugaszono po godzinie siódmej. Na miejscu wciąż pracują policjanci i prokurator. - Biegli ustalą, co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia. Czy było to zaprószenie ognia, czy może zwarcie instalacji elektrycznej. W domu była kuchnia paleniskowa i piecyk - podaje podinsp. Grzegorz Osiński z KPP w Płońsku.

- Ci starsi ludzie mieszkali tam sami. Na co dzień mieli opiekę, bądź ze strony syna, bądź najbliższego sąsiada. Wydostający się z budynku dym zauważył właśnie sąsiad, lecz nic już nie dało się zrobić. Straszna tragedia... - mówi redakcji NKP Witold Pająk, wójt gminy Dzierzążnia. (RED)

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dd... #2539575 | 94.254.*.* 19 lip 2018 15:45

  na co dzień mieli opiekę ze strony syna ??? haha pompa normalnie , jaja jak 150!!! gdyby nie sąsiad ci ludzie dawno już dawno umarli by z głodu , syn tak się nimi opiekował tak jak i teraz opuszczonym gospodarstwem zarośnięte wszystko że nie idzie asfaltem przejechać ...mam pytanie gdzie była opieka???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. plonszczanka #1836222 | 178.42.*.* 15 paź 2015 19:14

  Ogromna tragedia. Wyrazy współczucia dla rodziny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz