Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wskoczył do rzeki i groził, że zrobi sobie krzywdę zbitą butelką

2015-10-14 10:36:29 (ost. akt: 2015-10-18 13:51:02)

Autor zdjęcia: KWP Radom, zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Policjanci zatrzymali 23-latka poszukiwanego listem gończym za liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem dokonane na terenie powiatów ciechanowskiego i płońskiego. Mężczyzna w chwili próby zatrzymania wskoczył do rzeki i groził samookaleczeniem.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Raciąż zatrzymali 23-latka ściganego listem gończym. Mężczyzna poszukiwany był przez Prokuraturę Rejonową w Ciechanowie za kradzieże i kradzieże z włamaniem oraz do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze roku i dwóch miesięcy za przestępstwa popełnione wcześniej na terenie Raciąża: kradzieże i uszkodzenie mienia.

23-latek ukrywał się przed organami ścigania przez kilka tygodni, jednak w miniona sobotę policjantom z KP Raciąż udało się go namierzyć. - Funkcjonariusze otoczyli mężczyznę w rejonie jednej z ulic miasta. Szukając drogi ucieczki, wskoczył on do przepływającej przez miasto rzeki Raciążnica. Stojąc w wodzie, żądał od policjantów odstąpienia od wykonywanych czynności. Groził, że jeżeli funkcjonariusze się nie wycofają to zrobi sobie krzywdę trzymaną w ręku zbitą butelką - podaje szczegóły zdarzenia sierż. szt. Kinga Drężek z KPP w Płońsku.

Policyjne negocjacje z 23-latkiem trwały kilkadziesiąt minut. - Sytuacja wyglądał poważnie, gdyż zdesperowany mężczyzna początkowo nie chciał z nikim rozmawiać i naciął sobie skórę na przedramieniu oraz policzku. Ostatecznie doświadczonemu funkcjonariuszowi z Zespołu ds. Kryminalnych KP Raciąż udało się przekonać mężczyznę do wyjścia z wody i oddania w ręce policji. Został on przewieziony do szpitala celem opatrzenia ran i osadzony w policyjnym areszcie. Docelowo trafił do Aresztu Śledczego w Płońsku - dodaje oficer prasowy płońkskiej komendy. (RED)

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. vivi #1836212 | 94.254.*.* 15 paź 2015 19:02

  Czy ktoś może wie o kim mowa :)???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zostali niedoświadczeni #1835236 | 31.63.*.* 14 paź 2015 11:29

   No właśnie, coraz mniej jest tych doświadczonych policjantów niestety! Bo wszyscy doświadczeni odeszli na zasłużone emerytury. Jak widać nikt nie zabiegał o ludzi doświadczonych i mądrych. A ci 20- latkowie to pożal się Boże policjanci. Nawet nie potrafią z ludżmi rozmawiać.Jak taki 20 latek pojedzie na interwencję domową do 50 latka, to śmiech. Nikt nie chce z nim rozmawiać, bo co on wie ożyciu?

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)