Poniedziałek, 15 października 2018. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Piłkarski turniej z dedykacją dla nieodżałowanego trenera

2015-10-09 16:51:56 (ost. akt: 2015-10-12 09:45:09)
Ważniejsze od wyników osiąganych przez zespoły było uczestnictwo w memoriale i przywrócenie pamięci o trenerze i nauczycielu, który zaraził pasją do piłki wielu chłopców

Ważniejsze od wyników osiąganych przez zespoły było uczestnictwo w memoriale i przywrócenie pamięci o trenerze i nauczycielu, który zaraził pasją do piłki wielu chłopców

Autor zdjęcia: Dawid Turowiecki

Podziel się:

W piątek na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 rozegrano III Memoriał im. Andrzeja Bujakowskiego. Do turnieju przystąpiły tylko cztery drużyny. Szkoda, że tak niewiele, bo ten, któremu poświęcono zawody, zasłużył, aby w większym gronie młodziutkich piłkarzy przywracać o nim pamięć i wspominać go jako wychowawcę i pasjonata sportu. Dla wielu z jego byłych podopiecznych człowieka godnego naśladowania.

Do tej pory memoriałowy turniej był wewnętrzną rywalizacją drużyn z ,,dwójki”, gdzie śp. Andrzej Bujakowski był nauczycielem wychowania fizycznego, prowadząc m.in. UKS Spartę Płońsk. W tym roku środowisko wuefistów z podstawówki przy Wieczorków, na czele z Marcinem Boguckim, zaprosiło reprezentacje spoza naszego miasta, gdzie również angażował się w sportową działalność trener Bujakowski.

Na boisku, oprócz gospodarzy turnieju i ich rówieśników z ,,trójki”, widać było jednak tylko błękitne koszulki graczy z Baboszewa. Trzy zespoły nie dojechały… W planach jest, aby z memoriałem wyjść za powiat płoński skoro nie dopisują ,,swoje” reprezentacje. Mamy nadzieję, że już za rok turniej stanie się wydarzeniem, na którym listy startowe będzie trudno dopiąć. Niech to będzie wydarzenie co się zowie! Bo o konieczności podtrzymania tradycji organizacji tego memoriału chyba nikogo, kto znał Andrzeja, przekonywać nie trzeba.

Turniej wygrał pierwszy zespół SP nr 2, wyprzedzając ,,Wyspiańskiego”, gości z Baboszewa oraz drugą drużynę ,,dwójki”. Najskuteczniejszym strzelcem został Patryk Romatowski, a najlepszym bramkarzem okrzyknięto Olafa Bałdygę (obaj z SP nr 2). (DT)


Foto oglądajcie w pełnym rozmiarze

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andrzej Duda #1832863 | 46.174.*.* 10 paź 2015 18:19

    i jakaś weryfikacja podpisów by się przydała

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Do redakcji #1832470 | 5.172.*.* 9 paź 2015 21:00

    Niech Państwo naprawią ten błąd w funkcji oceniania komentarzy, że można odświeżając stronę w nieskończoność iceniać komentarze z tego samego telefonu. Na komputerze u mnir tak nie można, ale z telefonu i owszem. To się robi śmieszne, jak raptem w 10 minut jakiś komentarz ma 30 polubień albo -30. To już lepiej zablokować ocenianie zupełnie. Jacyś desperaci siedzą klikają na własne wpisy. To nie o to w dyskusji chodzi...

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz