Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Pogorzelcy wypatrują pomocy

2015-10-06 12:58:06 (ost. akt: 2015-10-11 08:27:19)
Dom w Kroczewie po sobotnim pożarze. W akcja gaśniczej brało udział 12 jednostek straży pożarnej z terenu powiatu płońskiego i nowodworskiego

Dom w Kroczewie po sobotnim pożarze. W akcja gaśniczej brało udział 12 jednostek straży pożarnej z terenu powiatu płońskiego i nowodworskiego

Autor zdjęcia: UG w Załuskach

Podziel się:

Siedem rodzin straciło dach nad głową na skutek sobotniego pożaru, do jakiego doszło w miejscowości Kroczewo w gminie Załuski. Ludzie ci potrzebują wsparcia, aby mogli wrócić do swoich mieszkań.

Pożar budynku wielorodzinnego, w którym mieszkało 15 osób, całkowicie strawił dach. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Trochę czasu upłynie zanim dach zostanie wyremontowany i stanie nowy strop. Obecnie pogorzelcy przebywają u swoich rodzin lub dobrych znajomych. Do ich dyspozycji jest równiez remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Kroczewie.

W czasie poniedziałkowego posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego wójt gminy Załuski Romuald Woźniak zadeklarował pomoc finansową, 7 tys. złotych dla każdej rodziny poszkodowanej w pożarze. Wojewoda mazowiecki zaoferował wsparcie kwotą 50 tys. zł.

- Teraz najważniejsza jest odbudowa spalonego dachu, więc zwracamy się o pomoc finansową oraz materiały konieczne do przeprowadzenia remontu dachu. Prosimy również o zgłaszanie się firm i osób, które pomogłyby przy naprawie - mówi Cezary Kwiatkowski z UG w Załuskach. - Wszystkie inne rzeczy będzie można również przekazywać po telefonicznym kontakcie ze mną - dodaje (tel.: 795 456 123).

Obecnie wpłaty można dokonywać na konto bankowe Banku Spółdzielczego w Załuskach.

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67, 09-142 Załuski
Nr konta bankowego:
PL 16 8241 0009 2001 0000 0390 0039


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Redakcji #1832475 | 5.172.*.* 9 paź 2015 21:05

  Niech Państwo naprawią ten błąd w funkcji oceniania komentarzy, że można odświeżając stronę w nieskończoność iceniać komentarze z tego samego telefonu. Na komputerze u mnie tak nie można, ale z telefonu i owszem. To się robi śmieszne, jak raptem w 10 minut jakiś komentarz ma 30 polubień albo -30. To już lepiej zablokować ocenianie zupełnie. Jacyś desperaci siedzą klikają na własne wpisy. To nie o to w dyskusji chodzi...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. Mądry Polak po szkodzie #1831465 | 81.210.*.* 8 paź 2015 11:21

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Współczuję tym ludziom, kto tylko może powinien im pomóc, ale pisanie górnolotnych komentarzy, na temat jak to rząd powinien wszytskim pomagać jest zwyczajnie niemądre. W Polsce jest około 200 tys pożarów rocznie (sprawdziałam). Wojewoda czyli państwo polskie dało 50 tys, 50 tys x 200 tys to jest 10 miliardów rocznie. To nie jest bagatelna kwota. A co z pomocą dla powodzian, rolnkiów, górników etc? No ja k pomagać to wszystkim? A przepraszam, ubezpieczenie nieruchomości od pożaru nie kosztuje formtuny? Ja mam om ubezpieczony I w razie pożaru nie będę czekać na jałmużnę państwa, czy ten dom był ubezpieczony?

   1. poruszona #1831048 | 83.9.*.* 7 paź 2015 19:37

    Nasi włodarze myślą o pomocy uchodżcom a zapominają o swoich rodakach. Wojewoda mazowiecki przekazał dla pogorzelców tylko 50 tyś.zł. Wstyd i żenada, niech nie upokarza ludzi! Tak się przyzwyczaili, że to my pomagamy a oni lekką ręką wydają na niepotrzebne rzeczy państwowe pieniądze! Dobry gospodarz to w budżecie rezerwuje pieniądze na takie pomoce. Społeczeństwo może pomóc, ale ta pomoc należy się przede wszystkim od państwa. Jak ktoś zachoruje to społeczeństwo się składa, jak jakiś kataklizm to samo. A oni pieniądze wydają na zbytki i własne potrzeby. P.Premier przed wyborami lansowała się w Płońsku, teraz niech pomaga naszym potrzebującym!

    Ocena komentarza: warty uwagi (40) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. trzeba pomóc #1831006 | 83.9.*.* 7 paź 2015 18:43

     Ten wojewoda to naprawdę jest hojny, że śmiechu warte! A nasz starosta to niech też przekaże pieniądze. Stworzył stanowisko dla emeryta - b.komendanta to widocznie są pieniądze! Poza tym trzeba było przekazać kolejne pieniądze na błędy lekarskie. A gdzie jest pomoc dla pogorzelców i innych potrzebujących? Żadna łaska ludziom pomóc! I to jak najszybciej, bo zimno się robi.Niech dadzą wszyscy wójtowie oraz burmistrz!

     Ocena komentarza: warty uwagi (42) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)