Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Szykujcie się na zmiany nad nowomiejskim zalewem

2015-10-05 19:36:23 (ost. akt: 2015-10-08 10:16:43)
Wizualizacja centrum parku już z amfiteatrem nad nowomiejskim zalewem

Wizualizacja centrum parku już z amfiteatrem nad nowomiejskim zalewem

Autor zdjęcia: UG w Noowym Mieście

Podziel się:

Nowe Miasto słynie w powiecie płońskim z miejsca, które chętnie i licznie odwiedzają spragnieni relaksu mieszkańcy. To nad zalewem organizowane są plenerowe imprezy. Już wkrótce muzyczne, jak i inne wydarzenia, odbywać się będą w zmienionej scenerii.

Wszystko za sprawą inwestycji, którą uważa się za jedną z większych w gminie na przestrzeni kilku lat. Jak wam się podoba pomysł postawienia nowego mola i budowy amfiteatru? Gmina stawia na rozwój turystyki.

Koncepcja wykonania amfiteatru leży już na stole w gminnym urzędzie. Obiekt z krytą sceną będzie mógł pomieścić nawet do 650 widzów. Oglądanie kulturalnych przedsięwzięć stanie się dużo przyjemniejsze i wygodniejsze. Szacowany koszt amfiteatru wraz ze sceną miałby wynieść ok. pół miliona złotych.

Wcześniej od budowy amfiteatru planowane jest wyremontowanie mola. To z pewnością gratka dla plażowiczów. - Drewniane molo w kształcie litery T będzie miało ok. 50 metrów długości. Stanie na betonowych słupkach, a w deski wmontowane będzie oświetlenie typu LED – zdradza szczegóły inwestycji wójt gminy Nowe Miasto Sławomir Zalewski, dodając, iż w planach jest również powstanie pomostu, który łączyłby wyspę znajdującą się na środku zalewu z brzegiem. Pierwsze prace przy molo miałyby się rozpocząć jeszcze w tym roku. (DRED)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bareja #1845598 | 29 paź 2015 14:35

  Wiejski Ośrodek Kultury!! Czyli jak wyrzucić pieniądze w błoto nie pytając nikogo o zdanie. Fakt powstania związany jest prawdopodobnie z dotacją UE na remont budynku dawnej Remizy OSP. Na jedyne stanowisko wskakuje żona radnego a jakże przecież to nie zbrodnia tworzyć miejsca pracy dla swoich takie to szlachetne pomagać bezrobotnym w potrzebie. Dla uwiarygodnienia tworu na stronie internetowej gminy powstaje zakładka z opisami działań. O zgrozo to co tam jest zamieszczane przyprawia o dreszcze i gęsią skórkę! Pisane na kolanie w poczekalni do doktora chyba! Robimy tyle świetnych i potrzebnych rzeczy a na zdjęciach pusto. Robimy event dla dorosłych a tam połowa pracowników z gminy! Może ktoś w końcu puknie się w czoło i policzy ile $ kosztuje utrzymanie tego tworu chętnie wysłucham tego na posiedzeniu rady. Władza psuje bardzo psuje ludzi a szczególnie tych, których ambicje przerastają możliwości!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. mieszkanka #1834024 | 178.43.*.* 12 paź 2015 17:22

   oczyszczalnia Kochania w ostatnim płońszczaku piszą że zdjęto z zadania budowe oczyszczalni czyli jej nie bedzie przeczytajcie uważnie

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ghost #1830678 | 7 paź 2015 11:31

    Przydałaby się na stronie Gminnej zakładka forum do wyrażania anonimowych albo lepiej imiennych opinii nt. pomysłów i osobistego punktu widzenia mieszkańców dla bieżących spraw gminnych. Więcej niż pewne hate słał by się gęsto, amfiteatr spoko ale jak imprezowicze festynowi dorwą się do niego po 4,5,6 piwku to słabo to widzę (może się mylę i nie doceniam ludzi, którzy się tam bawią). Ja tutaj w innej sprawie właściwie korzystam tylko z poczytności. Wnikliwie śledzę stronę UG Nowe Miasto i zwróciłem uwagę na ciekawą sprawę otóż kilka osób ze stanowiska pomocy administracyjnej wskoczyło na stanowiska urzędnicze. Przynajmniej tak wynika z opisów stanowisk a więc jeśli tak było rzeczywiście to została złamana ustawa o naborze na stanowiska publiczne. W tym wypadku nie odbył się konkurs na wolne stanowiska urzędnicze. Wiem, że pracownicy urzędu są tutaj obecni w komentarzach więc liczę na szybką i wyczerpującą odpowiedź jak to rzeczywiście było. BR

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. zainteresowana #1830151 | 83.31.*.* 6 paź 2015 19:09

     panie wójcie a co z obietnicą przed wyborczą związaną z budową oczyszczalni ile jeszcze lat mamy czekać

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. No Name #1830126 | 88.156.*.* 6 paź 2015 18:41

     Jezeli gmina stawia na turystykę niech pomyśli nad odbieraniem smieci od turystów częsciej niż raz w miesiącu,to jest poważny problem moze śmietnik koło amfiteatru

     Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (22)