Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Burmistrz już widzi rękę komornika na koncie... Radni żądają projektu

2015-09-25 14:19:49 (ost. akt: 2015-09-26 09:11:34)
Kiedy Rutki staną się rekreacyjną wizytówką miasta? Podświetlana fontanna i plenerowe imprezy jeszcze tego nie zapewniają

Kiedy Rutki staną się rekreacyjną wizytówką miasta? Podświetlana fontanna i plenerowe imprezy jeszcze tego nie zapewniają

Autor zdjęcia: redakcja/archiwum

Podziel się:

Płońskie Rutki, wydawałoby się, że to miejsce potrzebujące kompleksowego zagospodarowania w pierwszej kolejności. Już dawno strudzeni tygodniem pracy płońszczanie powinni znaleźć tam swoją przystań do odpoczynku i rekreacji. Tymczasem akwen jest od iks czasu przedmiotem waśni decydentów. Przeczytajcie kolejny rozdział tej niekończącej się opowieści dziwnej treści...

Radni odłożyli na bok wniosek skierowany na zapewnienie funduszy w kwocie ok. 131 tys. zł na remont toru kartingowego i rozbiórkę asfaltowego placu wysuniętego na Rutkach najbardziej na północ. O te pieniądze walczy burmistrz, ostrzegając radę, że powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał wykonanie tych prac, w przeciwnym razie brak tej inwestycji może słono kosztować miasto. Nawet 100 tys. zł.

- Dostaliśmy upomnienie od inspektora, aby wykonać wcześniejsze zalecenia, czyli likwidację nawierzchni asfaltowych i wysypanie tam piasku tak, aby powstała tam plaża z przeznaczeniem np. na grę w siatkówkę plażową – mówił burmistrz. - To kosztuje 131 tys. zł. I to jest cała koncepcja, innej nie ma. Jeżeli będzie kara, to musimy ją zapłacić. - Komornik wejdzie nam na konto i weźmie 20 proc. więcej – przestrzegał szef ratusza. - Słyszałem na komisjach, że tego inspektora to sobie wymyśliliśmy, ale, kiedy byliśmy w sporze z właścicielami sąsiedniej działki, to te osoby dostarczyły do niego dokumenty. - Postępowanie wszczęto z urzędu a nie na wniosek mieszkańca – nie zgadzała się z burmistrzem radna Barbara Pawłowska.

- Inspektor widzi uszczerbki w asfalcie na Rutkach, a nie widzi ich na mieście, jakby nie mieszkał w Płońsku – dziwiła się radna Marianna Żebrowska. - Nie szukajmy za daleko i popatrzmy jak wygląda chodnik wzdłuż ogródka Jordanowskiego. Rodzice boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Większość radnych zgodnym głosem powtarzała, że czeka na koncepcję zagospodarowania całych Rutek. - Wciąż nie ma projektu, nie wiemy jaka będzie kolejność prac, i z jakimi kosztami będzie się to wiązało – odpowiadała burmistrzowi radna Żebrowska.

Radni stosownej uchwały w tej sprawie nie podjęli. (DT)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czytelnik #1826435 | 77.255.*.* 1 paź 2015 13:12

  Czy inspektor budowlany widzi inne nieprawidłowości w różnych punktach Płońska nie jest usprawiedliwieniem dla radnych żeby nic nie robić jeśli chodzi o ich sprawy Rutek. Ciekawe rozumowanie bezmyślnych osób - skoro gdzie indziej jest żle to i u nas niech będzie bałagan. Tylko tak dalej....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do emyeryta #1826284 | 80.55.*.* 1 paź 2015 09:18

  Wizja? Przepraszam, a nie ma jej? Rutki mają być reakreacyknym terenem zielonym z plażą... Ławki, kosze na śmieci, ścieżki, piasek, oszyszcenie zbiornika i jakieś rowery wodne może? Przeraszam, ale to nie jest nie wiadomo co, tu potrzeba chęci, woli działania, a nie tylko patrzenia się na swój intere partyjny. To wygląda tak, jakby radni szukali sobie wymówki tylko, żeby nic nie robić.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. emeryt #1825756 | 46.174.*.* 30 wrz 2015 14:41

  i mają racje radni.Najpierw niech bedzie jakas wizja a potem mozna cos tam robic.Nigdy na odwrot

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. rutki #1824114 | 83.24.*.* 28 wrz 2015 11:35

  radni w glowach mają tylko nienawiść i dlatego nic innego nie chcą dostrzeć.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Janka #1823790 | 176.221.*.* 27 wrz 2015 19:55

  Ja chciałabym więcej oczek fontanny. Byłoby jeszcze piękniej!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)