Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Polowanie na dziesiątki [FOTO]

2015-09-01 17:54:00 (ost. akt: 2015-09-04 16:03:07)
Zawody w Szerominku pokazały, że pasjonatów strzelania do celu nie brakuje

Zawody w Szerominku pokazały, że pasjonatów strzelania do celu nie brakuje

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Sympatycy strzelania spotkali się w Szerominku, aby spróbować swych sił w pierwszych otwartych zawodach o Puchar Starosty Powiatu Płońskiego. Jak pokazała lista uczestników, rywalizacja przy strzelnicy zyskała spory grono zainteresowanych. Kolejne zawody są tylko kwestią czasu.

Zawody rozpoczęły się przed południem powitaniem startujących oraz kibiców przez głównych organizatorów wydarzenia, czyli: prezesów Płońskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego i LOK – Huberta Kowalika oraz Zdzisława Myszyńskiego. O szczegółach konkurencji opowiedział co nieco sędzia główny Adam Morawski, a pierwsze naboje załadował m.in. szef powiatu Andrzej Stolpa.

Wśród uczestników nie zabrakło strzelających kobiet. Katarzyna Ziemkiewicz wróciła na strzelnicę po 11 latach rozbratu z bronią. - Fajnie jest się znowu spotkać w grupie ludzi, którzy tak jak ja uwielbiają poczuć zapach prochu i stanąć naprzeciwko tarczy – mówiła nam pani Katarzyna. - Celne oko, skupienie i pewna ręka pozostały, więc wracam na strzelnicę - dodawała z entuzjazmem.

Jak podkreślali organizatorzy zawodów, niedzielne przedsięwzięcie to przede wszystkim okazja do integracji środowiska strzeleckiego oraz spędzenia czasu w sympatycznej atmosferze. Jednak skoro już o współzawodnictwie mowa, podajmy wyniki, czyli strzelców wyborowych, którzy trafili w główne pucharowe trofea.

Pistolet Boczny Zapłon: 3. Sylwester Rostkowski, 2. Leszek Domański, 1. Tadeusz Krzyżański; Karabin Boczny Zapłon: 3. Robert Więckiewicz, 2. Sławomir Łazarski, 1. Tadeusz Krzyżański; Pistolet Centralny Zapłon: 3. Grzegorz Centarski, 2. Grzegorz Serowiński, 1. Albert Piórkowski. Wśród pań najlepsza okazała się Monika Idzikowska: Pistolet Boczny Zapłon i Karabin Boczny Zapłon oraz Katarzyna Ziemkiewicz - Pistolet Centralny Zapłon.

Już w listopadzie kolejne zmagania na strzelnicy, tym razem o Puchar Burmistrza Płońska. (DT)


Foto oglądajcie w pełnym rozmiarze

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB