Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

E-podręczniki dla licealistów z Raciąża

2015-08-16 10:46:19 (ost. akt: 2015-08-16 11:07:14)
Dyrektor szkoły Andrzej Nizielski (z prawej) zdecydował się, aby tradycyjne książki do nauki zastępić e-podręcznikami. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie, jeśli chodzi o placówki oświatowe w powiecie płońskim

Dyrektor szkoły Andrzej Nizielski (z prawej) zdecydował się, aby tradycyjne książki do nauki zastępić e-podręcznikami. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie, jeśli chodzi o placówki oświatowe w powiecie płońskim

Autor zdjęcia: DRED

Podziel się:

Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu idzie z duchem czasu. Placówka od nowego roku szkolnego wychodzi z pionierskim na naszym terenie projektem, który całkowicie rezygnuje z tradycyjnych podręczników i zastąpuje je tabletami.

To kolejny etap wprowadzania tzw. e-learningu w raciąskim STO. Od 1 września br. dwie klasy licealne przechodzą na e-podręczniki.

- Nowoczesność jest z nami. Chcieliśmy poprzez takie działanie sprawić, aby nasza młodzież mogła łatwiej przyswajać wiedzę, a to przełoży się na lepsze wyniki w nauce - mówi Andrzej Nizielski, dyrektor ZS STO w Raciążu. - Przyświecał nam również cel ekonomiczny, bowiem rodziny nie muszą wydawać już pieniędzy na książki - dodaje z entuzjazmem.

Szkoła zakupiła 60 tabletów opartych na systemie Android oraz podręczniki do kształcenia ogólnokształcącego do szkolnej e-biblioteki. W klasach są już tablice interaktywne. Uczniowie nieodpłatnie otrzymują tablety na zasadzie wypożyczenia na czas kształcenia wraz z wszystkimi e-podręcznikami i oprogramowaniem. Dostępność do stron internetowych będzie ograniczona. (RED)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB