Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Pracownicy sezonowi kąpali się w pożwirowym wyrobisku. Ciało jednego z nich wyłowili strażacy

2015-08-11 09:05:10 (ost. akt: 2015-08-16 08:43:50)
Z tego pożwirowego wyrobiska strażacy wyciągnęli 23-latka. Mężczyzny nie udało się uratować. Policja przypomina, że w tym miejscu jest szlaban uniemożliwiający dojazd oraz oznaczenie ,,teren prywatny" i ,,zakaz kąpieli"

Z tego pożwirowego wyrobiska strażacy wyciągnęli 23-latka. Mężczyzny nie udało się uratować. Policja przypomina, że w tym miejscu jest szlaban uniemożliwiający dojazd oraz oznaczenie ,,teren prywatny" i ,,zakaz kąpieli"

Autor zdjęcia: KPP w Płońsku

Podziel się:

Tragiczny finał kąpieli w zbiorniku wodnym po byłej żwirowni w Przyborowicach Górnych. W miniony poniedziałek utonął tam 23-letni obywatel Ukrainy, mieszkający czasowo w jednej z miejscowości w gminie Załuski.

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna na teren żwirowni poszedł z kolegą. Na miejscu były jeszcze dwie inne
osoby. Wszyscy kąpali się. Dochodziła godzina 13. W pewnym momencie 23-latek zaczął się topić. Jego kompan próbował go ratować, niestety bezskutecznie.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Ciało mężczyzny zostało wyłowione przez strażaków prowadzących poszukiwania z łodzi.

- Miejsce, w którym utonął 23-latek, znajduje się kilka metrów od brzegu. Głębokość wody może tam sięgać nawet 4-5 metrów - mówi nam sierż. szt. Kinga Drężek z KPP w Płońsku. - Z relacji świadków wynika, że mężczyzna był trzeźwy.
Teren po żwirowni jest terenem niestrzeżonym, ogólnodostępnym, w którym kąpiel jest zabroniona - dodaje rzecznik prasowy policji.

To druga osoba, która tego lata utonęła na terenie powiatu płońskiego. - Łącznie na Mazowszu od początku maja życie w wodzie straciło 29 osób. - Alkohol, wysoka temperatura oraz niewłaściwie wybrane do kąpieli miejsce to mieszanka najczęściej będąca przyczyną tragedii - podsumowuje rzeczniczka prasowa miejscowej policji. (RED)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB