Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Tylko dla orłów. Trójbój nad zalewem [FOTO]

2015-08-03 13:02:25 (ost. akt: 2015-08-07 14:07:16)
Zawodnicy tuż przed rozpoczęciem triathlonowego wyzwania. Dobre humory dopisywały zarówno przed jak i po starcie

Zawodnicy tuż przed rozpoczęciem triathlonowego wyzwania. Dobre humory dopisywały zarówno przed jak i po starcie

Autor zdjęcia: Dawid Turowiecki

Podziel się:

Dziewięciu wszechstronnych śmiałków wystartowało nad nowomiejskim zalewem w niedzielnych XVII Otwartych Zawodach w Triathlonie. Triumfował zawodnik gospodarzy 29-letni Michał Makowski.

Na liście startowej już po raz 17-ty znalazło się nazwisko Jana Rogowskiego. Udział we wszystkich dotychczasowych wyścigach jest warty odnotowania, tym bardziej, że płońszczanin ma 65 lat. I tym razem poradził sobie z trudami triathlonowej trasy. Podobnie jak i o dziewięć lat od niego młodszy Marek Caliński, Przewodniczący Rady Gminy w Nowym Mieście. Obaj panowie zamknęli stawkę, ale udowodnili, że mimo wieku, wciąż można być w dobrej kondycji.

http://i.wm.pl/00/07/48/96/f/dsc-0999-picture55bf3a64ce238.jpg
65-letni Jan Rogowski jest rekordzistą nowomiejskiego triathlonu. Brał udział we wszystkich siedemnastu imprezach

Pływanie, kolarstwo i bieganie to kombinacja dyscyplin, z którymi mierzyli się zawodnicy. Wystartowali z brzegu akwenu. Do pokonania cztery szerokości zalewu, około 600 metrów. Po pływaniu wsiedli na rower, aby przejechać pięć okrążeń, co równało się 22 km. Na koniec bieg na dystansie około 4,4 km.

Zawody z czasem 1.07'53 zdominował Michał Makowski, witany na mecie przez swoich kibiców. Przewaga ponad trzech minut nad drugim Arturem Rogowskim pokazuje, że tego dnia zwycięzca mógł być tylko jeden. - Jak to zrobiłeś – pytał Makowskiego Janusz Prokopczyk, komentator wydarzeń i niezmiennie główny organizator triathlonowego przedsięwzięcia z ramienia Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście. - W tym roku miałem lepszy rower... – odpowiedział z uśmiechem najlepszy trójboista.

http://i.wm.pl/00/07/48/96/f/dsc-1002-picture55bf3a6671def.jpg
Michał Makowski kończy triathlon na pierwszym miejscu

Pasjonująca była walka o trzecie miejsce, którą stoczyli Kamil Boniewski z Glinojecka i Daniel Karwowski z Płońska. Lepszym finiszem popisał się ten pierwszy. Decydowała ledwie sekunda.

Wymieńmy jeszcze pozostałe nazwiska uczestników nowomiejskiego triathlonu: Kamil Kuszmider (Płońsk), Marcin Wasążnik (Arcelin) i Artur Warchoł (Kuchary Królewskie) – najlepszy w pływaniu. (DT)


Foto oglądajcie w pełnym rozmiarze

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB