Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Marcin Brzeski wraca na zawodowy ring

2015-07-27 13:44:57 (ost. akt: 2015-08-03 13:18:00)
Marcin Brzeski przez ostatni rok szkolił adeptów pięściarstwa w szkółce bokserskiej w Kroczewie. Już po wakacjach wróci na zawodowy ring. W Białymstoku stanie naprzeciw Włodzimierza Letra

Marcin Brzeski przez ostatni rok szkolił adeptów pięściarstwa w szkółce bokserskiej w Kroczewie. Już po wakacjach wróci na zawodowy ring. W Białymstoku stanie naprzeciw Włodzimierza Letra

Autor zdjęcia: redakcja/archwium

Podziel się:

Po rocznej przerwie wychowanek Budowlanych Płońsk ponownie skrzyżuje rękawice w wadze ciężkiej. Tym razem jego rywalem na gali w Białymstoku będzie Władimir, bądź jak kto woli Włodzimierz Letr, leworęczny zawodnik, który ma na koncie dziewięć zawodowych walk.

Brzeski trafił do stajni Tymex Promotion w Pionkach. Przez cztery lata ma stoczyć 16 pojedynków. Na dobry miejmy nadzieję początek zmierzy się z pochodzącym z Kazachstanu Letrem, który 12 lat temu trafił do Polski. To jeden z czołowych do niedawna polskich pięściarzy amatorskich: czterokrotny mistrz naszego kraju, w wagach półciężkiej i ciężkiej. W 2013 roku 28-letni pięściarz przeszedł na zawodowstwo. Starcie z Brzeskim będzie jego 10 walką. Jak na razie Letr legitymuje się bilansem 5-4 (dwie wygrane przez KO). Brzeski jak do tej pory nie przegrał walki (5-0, 2 KO) i zdaje sobie sprawę z tego, że październikowa potyczka w Białymstoku nie będzie spacerkiem.

- Pod okiem trenera Jarosława Soroko pracuję teraz nad techniką pod rywala, który jest mańkutem. Nie ukrywam, że to jak do tej pory najlepszy przeciwnik, z którym przyjdzie mi się zmierzyć – mówi redakcji NKP Marcin Brzeski. - Forma bomba a będzie jeszcze lepsza. W przygotowaniu wydolnościowym pomaga mi trener lekkoatletów Robert Adamski – dodaje Brzeski, dziękując również za pomoc w przygotowaniu do walki Radkowi Piotrowskiemu.

Gala BudWeld Białystok Boxing Night, na której wystąpi Brzeski, odbędzie się 23 października. Wcześniej nasz bokser stoczy kilka sparingów, a 5 września, na przetarcie, spotka się być może z pięściarzem z Niemiec. (DRED)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB