środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Trzy pytania z krzyżykami na ,,tak"

2015-07-16 13:12:02 (ost. akt: 2015-07-16 13:28:29)
Taka wizualizacja obiegła Internet. Przedstawia fragment terenu przy Rutkach (plac wypoczynkowy) po realizacji zadania kompleksowego ich zagospodarowania

Taka wizualizacja obiegła Internet. Przedstawia fragment terenu przy Rutkach (plac wypoczynkowy) po realizacji zadania kompleksowego ich zagospodarowania

Autor zdjęcia: UM w Płońsku

Podziel się:

Jak wieść ratuszowa niesie, ostatnie konsultacje społeczne, dotyczące trzech obszarów inwestycyjnych: rozbudowy urzędu, przebudowy parkingu przy siedzibie poczty oraz kompleksowego zagospodarowania Rutek, pozwoliły zebrać blisko 1200 ankiet. Oczywiście przeważały głosy na ,,tak”, bo kto nie chciałby, aby Płońsk stawał się coraz bardziej przyjazny mieszkańcom… Burmistrz nie ukrywa zadowolenia z takiego obrotu sprawy, z kolei opozycja twierdzi, że taka forma zbierania opinii to ,,następna manipulacja płońszczanami”.

Do magistratu przez 10 dni lipca spłynęło 936 ankiet papierowych (11 nieważnych) oraz 253 w wersji online. Pytanie pierwsze odnosiło się do dokończenia budowy ratusza, co m.in. skutkowałoby oddaniem do użytku nowoczesnej sali ślubów. 1080 głosów na tak, 98 na nie. Skonsultowano również zamiar całościowego zagospodarowania akwenu Rutki dobrodziejstwami w postaci: ścieżek pieszo-rowerowych, alejek spacerowych, miejsca do gry w szachy i grillowania, odmulenia zbiornika, urządzenia zieleni, czy też oświetlenia (ktoś ostatnio rzucił nawet temat powstania tam amfiteatru). I tu odnotowano miażdżącą przewagę głos, ów akceptujących ów pomysł: 1145 do 33. I wreszcie sprawa z przebudową parkingu przy Sienkiewicza. Nie mogło być inaczej: 1102 głosy za, 76 przeciw. - Wynik jest jednoznaczny, pozostaje tylko przekonać radnych – komentuje na facebook'u burmistrz Andrzej Pietrasik.

- Można było się tego spodziewać. Następna manipulacja mieszkańcami - odnosi się do konsultacyjnych rozstrzygnięć Krzysztof Tucholski, przewodniczący Rady Miejskiej w Płońsku. - Ankieta jest w połowie tylko prawdziwa, bądź jak kto woli – w połowie nieprawdziwa. Pytano, czy ludzie chcą parkingu przy poczcie, tyle że zapomniano dodać, iż ma on być płatny. Do terenu przy Rutkach wciąż są roszczenia, więc, żeby nie było tak jak w przypadku działki przy halli sportowej, że ktoś to odzyska – wymienia Tucholski. - Żąda się, aby dopłacać jeszcze do ratusza, a za trzy miliony złotych to można mieszkańcom postawić blok. Nie wyrzucajmy pieniędzy w błoto – apeluje szef rady.

Jak dowiedzieliśmy się, ankieta była anonimowa, co może podważać jej wiarygodność. Co na to urzędnicy? - Zrezygnowaliśmy z ankiety pod nazwiskiem, gdyż nauczeni doświadczeniem wiedzieliśmy, że wówczas frekwencja opiniujących poruszane w pytaniach kwestie byłaby znikoma – tłumaczy Izabela Ambroziak z Referatu ds. Promocji, Konsultacji i Inicjatyw Społecznych UM w Płońsku. - Zapewniam, iż mieszkańcy przychodzili do punktów, w których zostawiliśmy ankiety, co było widać chociażby u nas w ratuszu. Opcja online pozwalała zagłosować z jednego komputera tylko raz – dodaje pracowniczka magistratu.

Dawid Turowiecki

Podziel się informacją: 



Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. temat rzeka #1778493 | 5.174.*.* 18 lip 2015 21:12

  Nie no oczywiście, Płonka to tylko w Płońsku jest... Burmistrz za wiele rzeczy odpowiada, ale za to, że ludzie ścieki do Płonki wlewają pocichu to już przesada. A Płonka ma około 42 km i pynie do Płońska ze Staroźreb.... Może chociaż starosty się czepiajcie... Ludzie pomyślcie zanim z tym hejtem tak jedziecie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rzeka #1778183 | 77.255.*.* 18 lip 2015 10:28

  A ścieki jak wpadały do płonki tak wpadają a Burmistrz opala tyłek na południu rutki chce odmulać a rów cały w syfach

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zainteresowany #1777702 | 95.50.*.* 17 lip 2015 13:42

   a ja mam pytanie chcemy reanimować teren na rutkach (fajna opcja - popieram) ale co z rozpoczętą inwestycją przy Manhattanie trochę asfaltu i temat zamknięty? jak wszystko w płońsku zaczynamy od dupy strony i do tego jeszcze nie kończymy....

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Czyżby? #1777642 | 46.77.*.* 17 lip 2015 11:52

    Mieszkańcy to nie idioci. Chyba nikt nie oczekuje żeby Ratusz się dokończył budować za darmo. Skoro pan przewodniczący ma dom wart około miliona zł, jak podaje w oświadczeniu, to pan przewodniczący oczekuje, że ile przepraszam będzie kosztował dużo większy ratusz???

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. wiola #1777468 | 83.24.*.* 17 lip 2015 07:10

    myślę że pan Tucholski jest w połowie prawdziwy a w drugiej nie i stąd te wnioski.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (8)