Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Postawili na turystykę wiejską

2015-07-10 14:10:49 (ost. akt: 2015-07-10 20:36:43)
Dyrektor raciąskiej szkoły Andrzej Nizielski gratulował wyników w nauce absolwentom technikum turystyki wiejskiej

Dyrektor raciąskiej szkoły Andrzej Nizielski gratulował wyników w nauce absolwentom technikum turystyki wiejskiej

Autor zdjęcia: ze zbiorów szkolnych

Podziel się:

Absolwenci Technikum Turystyki Wiejskiej z Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu mieli swój wielki dzień – uroczyste zakończenie roku w Karczmie Retro w Kraszewie – Gaczułtach.

Imprezę otworzył dyrektor szkoły Andrzej Nizielski. Po powitaniu zaproszonych gości, przyszedł czas na podziękowania, kwiaty oraz okolicznościowe przemówienia. Nie obyło się bez wielu ciepłych słów skierowanych do absolwentów, gratulacji i życzeń wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia. Łzy wzruszenia zakręciły się w oczach niejednego z nich, gdy dumnie kroczyli po odbiór nagród za wybitne wyniki w nauce. Świadomi, że pewien etap ich życia nieuchronnie dobiegł końca, pełni nadziei na lepszą przyszłość wiążącą się ze zdobyciem nowych, cennych w dzisiejszym świecie kwalifikacji. Niezwykła atmosfera tego dnia udzieliła się wszystkim. Wspólnie wymieniali się wrażeniami, opowiadali o planach na przyszłość oraz możliwości dalszej edukacji.

W podziękowaniu za rzetelną pracę, serdeczność, wyrozumiałość i tolerancyjność w stosunku do wychowanków oraz dzielenie się bogatą wiedzą teoretyczną i praktyczną pedagodzy otrzymali nagrody pieniężne oraz książkę autorstwa Katarzyny Maludy pt. ,,Rok 1863. Opowieści o miłości wojnie i gotowaniu".

Najwyższe wyniki kształcenia osiągnęli:
średnia ocen – 4,9
1. Kocięcka Edyta
2. Kotelba Piotr
3. Mochnacka Karolina
4. Mochnacki Bartosz
5. Staniszewska Renata

Ciekawa forma prowadzonych zajęć sprawiła, że absolwenci z łatwością przyswoili oni niezbędną wiedzę z zakresu prowadzenia produkcji rolniczej i działalności turystycznej na obszarach wiejskich. Poznali zasady organizacji imprez i usług turystycznych, łącznie z kompleksową obsługą klienta, świadczeniem usług żywieniowych i noclegowych oraz sposoby wyszukiwania atrakcji turystycznych. W programie przewidziane zostały zagadnienia z zakresu podstaw przedsiębiorczości, ekonomii i marketingu. Słuchacze przyswoili także zawodowy język obcy tak, aby w sposób zrozumiały i poprawny pod względem gramatycznym i leksykalnym formułować wypowiedzi, analizować krótkie teksty pisemne i sprawnie komunikować się w środowisku pracy, korzystając z obcojęzycznych źródeł informacji.

Niewątpliwą atrakcja dla absolwentów szkoły było uczestnictwo w systematycznie organizowanych przez dyrekcję wycieczkach krajowych i zagranicznych będących niepowtarzalną okazją do zapoznawania się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, obejrzenia zabytków i malowniczych zakątków świata – bogatej fauny i flory widzianej dotychczas tylko na kartach książek. Wyjazdy i podróże edukacyjne umożliwiały zawarcie znajomości z osobami zajmującymi się turystyką, uzyskanie informacji na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz integrację z kolegami z grupy w czasie wieczorków zapoznawczych i dyskotek.

Przeżycia związane z wizytami w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach są nie do przecenienia, a doświadczenie i wiedza zdobyta przez absolwentów z pewnością zostaną wykorzystane w przyszłej pracy. Publiczna Szkoła Policealna zapewnia także interesujące formy zaliczenia praktyk zawodowych. W trakcie wyjazdów rekreacyjnych słuchacze mogą samodzielnie zaplanować trasę wycieczek wcielając się w role przewodnika. Stanowi to ciekawą alternatywę dla tradycyjnego modelu nauczania polegającego na przyswajaniu wiedzy w murach szkolnych bez możliwości wykorzystania jej w praktycznym działaniu. To świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

http://i.wm.pl/00/07/41/53/f/dsc-0180-picture559fc631985a0.jpg

Coraz większa część społeczeństwa szuka zacisznego miejsca, aby odpocząć i zregenerować siły, a codzienne życie i pośpiech sprawiają, że sami nie mają chwili, by zorganizować swój wolny czas. Turystyką wiejską to każda forma turystyki odbywająca się w środowisku wiejskim i wykorzystująca jego walory, przyrodę, krajobraz, czy też kulturę. Po ukończonej edukacji będziesz doskonale przygotowany do samodzielnej organizacji imprez i usług turystycznych, a także do prowadzenia gospodarstw agroturystycznych, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością.

Szukasz ciekawego kierunku z możliwością podjęcia w przyszłości interesującej i pewnej pracy? Lubisz podróżowanie, morskie wojaże, wycieczki krajowe i zagraniczne? Chciałbyś zdobywać wiedzę od wykwalifikowanej, doświadczonej kadry, stawiającej na pierwszym miejscu twoje potrzeby i pomagającej ci w rozwiązywaniu problemów? Spełnij swoje marzenia! Zapisz się do Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu na kierunek technik turystyki wiejskiej, zdobędziesz nowe umiejętności, poznasz ciekawych ludzi z którymi nie będziesz chciał się rozstać. Istnieje możliwość kontynuacji nauki na studiach rolniczych, a dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe daje pełne uprawnienia rolnicze uznawane na terenie całej Unii Europejskiej. Nie zwlekaj! Jeżeli posiadasz wykształcenie średnie, to idealna szansa dla ciebie!.

(materiał zewnętrzny)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB