Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Nie zostawiajmy dzieci w samochodzie podczas upałów!

2015-07-07 09:29:19 (ost. akt: 2015-07-07 09:41:43)
Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym aucie!

Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym aucie!

Autor zdjęcia: Internet

Podziel się:

Policja apeluje, aby w czasie upałów nie pozostawiać dzieci w samochodzie. Według ekspertów, wewnątrz samochodu w upalny dzień temperatura może wynieść aż 90° C. Nawet krótkie przebywanie malucha w rozgrzanym aucie może zagrozić jego zdrowiu, a nawet życiu, ponieważ temperatura ciała dziecka rośnie od 2 do 5 razy szybciej niż w przypadku osoby dorosłej.

Rozpoczął się okres wakacyjny, a wraz z nim nadeszły upalne dni. Podróżując z najmłodszymi, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby zapewnić dziecku wodę do picia i w miarę możliwości robić przerwy podczas jazdy. Pamiętajmy również, aby z małymi pasażerami mieć kontakt - nie pozwólmy dzieciom spać w samochodzie przez dłuższy czas. Poza tym wskazane jest schładzanie wilgotną chusteczką twarzy, karku, a także klatki piersiowej dziecka, co może uchronić nasze pociechy przed poparzeniem, czy udarem.

Absolutnie nie powinniśmy zostawiać dzieci w aucie podczas upałów. Szyby w samochodzie umożliwiają dostawanie się promieni słonecznych do wnętrza, a następnie działają jak izolator i zatrzymują ciepło w środku. Zostawienie uchylonego okna w samochodzie daje tak naprawdę niewielki efekt, ryzyko przegrzania dziecka nadal jest ogromne.

Dzieci pozostawione w rozgrzanych autach są bardzo słabe i zdezorientowane działaniem wysokiej temperatury. Zazwyczaj nie płaczą i nie próbują same wydostać się z samochodu. W związku z tym każdy, kto zobaczy dziecko w zamkniętym samochodzie w upalny dzień na słońcu, powinien natychmiast interweniować i niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy: 997, 998, 999 lub 112. Działając w stanie wyższej konieczności nie zastanawiajmy się, wybijmy jak najszybciej szybę i wyciągnijmy dziecko z samochodu. Tak samo dotyczy ratowania zwierząt, które znalazły się w pułapce rozgrzanego auta. (za info wielkopolska.policja.gov.pl)Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB