Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

McDonald's zgubił Wąsika. Burmistrz ma na kogo liczyć

2015-06-25 12:23:14 (ost. akt: 2015-06-25 13:59:48)
Przemówienie radnego sejmiku województwa mazowieckiego Macieja Wąsika spotkało się z dezaprobatą miejskich urzędników, którzy wyszli z sali za wiceburmistrz Kozerą

Przemówienie radnego sejmiku województwa mazowieckiego Macieja Wąsika spotkało się z dezaprobatą miejskich urzędników, którzy wyszli z sali za wiceburmistrz Kozerą

Autor zdjęcia: Dawid Turowiecki

Podziel się:

Wygląda na to, że Maciej Wąsik, radny sejmiku województwa mazowieckiego, ma status persona non grata, jeśli chodzi o swoją obecność na miejskich sesjach. Nie tak dawno jedna z urzędniczek kierowniczego szczebla nazwała go ,,PIS-owskim oszołomem”, co wychwycił siedzący przed nią Marcin Kośmider. Ostatnio znak do wyjścia z sali w trakcie wystąpienia gościa dała wiceburmistrz Teresa Kozera.

Zacznijmy od tego, że obrady nowej kadencji rady miasta coraz częściej przypominają kiepski samorządowy spektakl, niejednokrotnie grany pod publiczkę. Podczas jednej z ważniejszych sesji, bo absolutoryjnej, przedstawienie miało wiele aktów. Wszystko przy pokaźnej liczbie widzów, bądź jak kto woli słuchaczy, głównie z nominacji urzędniczej.

Pod magistrat, jak nie omieszkał przypomnieć sam burmistrz, podlega 19 jednostek. Ich kierownictwo zjawia się na sesjach, bo tak być musi i już. Do tego dochodzą szefowie miejskich referatów plus nierzadko inni pracownicy urzędu, którzy okupują miejsca przed wejściem do zaduszonej sali posiedzeń. Wiadomo komu kibicują, jak mawiał klasyk: ściany pomagają gospodarzom, tym bardziej kiedy przełożony broni ich przy każdej okazji, mówiąc na przykład: ,,Wstydzę się, że nie mogę was uchronić przed tymi oszczerstwami...” - reagował Andrzej Pietrasik, zaprzeczając insynuacjom, iż komuś z jego podwładnych mogłoby przyjść do głowy, aby specjalnie brać nadgodziny.

Przejdźmy do wystąpienia Macieja Wąsika, który włączył się w dyskusję na temat udzielania burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za rok ubiegły, co spotkało się z ostrą krytyką urzędniczej strony. Radny mazowieckiego sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości wyraził wdzięczność służbom finansowym, pochwalił Andrzeja Pietrasika za wysoki procent wydatków na oświatę, a zganił za deficyt i jak to powiedział ,,nierealne dochody budżetowe”.

Zaraz potem zadał pytanie, na które sam udzielił odpowiedzi. Jakby może to określił radny Adamuszewski, który w słownictwie nie przebiera, używając przy włączonym mikrofonie takich zwrotów jak chociażby ,,kumaty”, czy ,,pobajerować”, dopuszczony do głosu gość, pisząc kolokwialnie, przegiął. - Z czym przeciętnemu mieszkańcowi kojarzy się Płońsk? Po co promować miasto, kiedy najważniejszym elementem, dla którego ludzie tu przyjeżdżają jest McDonald's… Proszę przekonać mieszkańca Ciechanowa, aby na weekend przyjechał do Płońska - skwitował Wąsik, po czym oburzona wiceburmistrz Kozera i kilka innych urzędniczek ostentacyjnie wyszło z sali. - Proszę, aby pana pracownicy, zapewne wysoko opłacani, nie przeszkadzali mi – sugerował burmistrzowi radny. - Ja tu porządku nie pilnuję – odrzekł Pietrasik, który uznał mowę Wąsika za krzywdzącą i obrażającą płońszczan. - Przez 20 lat mojego burmistrzowania żaden wysoki rangą przedstawiciel partii politycznej nie występował na sesji rady przed absolutorium – nie krył oburzenia burmistrz.

- Nie mówiłem tego w interesie partii, tylko w trosce o dobro wspólne. Nie wolno używać pod moim adresem inwektyw. Chciałem wskazać, że na przestrzeni kilku kadencji zabrakło pany wizji rozwoju miasta – podsumował Maciej Wąsik, gratulując na koniec burmistrzowi uzyskania absolutorium.

Przypomnijmy, że Andrzej Pietrasik otrzymał absolutorium przy 11 głosach ,,za”. Bez wątpienia publiczność była tym 12 zawodnikiem, którego aktywne wsparcie było bezcenne dla szefa ratusza w obliczu dotychczasowych głosowań większościowej opozycji. Poza tym, jak przyznał radny Marek Adamuszewski, wystąpienie Macieja Wąsika podziałało na ludowców niczym płachta na byka. Uznali, że był to li tylko poPiS, więc między innymi dlatego poparli burmistrza.

Dawid Turowiecki

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Co wy się tak #1764776 | 217.153.*.* 29 cze 2015 08:55

  zachwycacie tym Mc'Donaldem. To tylko bar szybkiej obsługi i nic więcej. No ale w Płońsku, gdzie obecnie lokali coraz mniej to dla niektórych może i rewelacja.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. WCI #1764045 | 46.174.*.* 27 cze 2015 18:46

  Czemu te trzy litery są synonimem buractwa? Mnie tam cieszy, że mieszkańcy Ciechamowa nie mają po co przyjeżdżać do Płonska. A cóż interesującego i zachecajacego jest w Ciechamowie?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ucho od śledzia #1762688 | 83.9.*.* 25 cze 2015 16:53

  Co tu komentować: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ,news,3-lata-wiezienia-dla-macieja-wasik a-radny-sejmiku-z-pis-moze-stracic-manda t,163008.html http://polska.newsweek.pl /wasik--gumowe-ucho---podsluchiwal-ponad -6-2-tys--razy,80437,1,1.html http:// politykawarszawska.pl/a/1274

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Dla naiwnych #1762593 | 46.77.*.* 25 cze 2015 15:10

  Pan Wąsik chciał się wylansować i zacząć sobie kampanię, pewnie będzie startował na posła, a tu klops. Z lansu nic nie wyszło. Panie Wąsik nikt z Płońska do Ciechanowa na weekend też się nie wybiera... Dla nas Ciechanów to tylko byłe miasto wojewódzkie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. gaga #1762568 | 77.255.*.* 25 cze 2015 13:53

   kolejny dobry i prawdziwy artykuł. Brawo Dawid!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)