Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Pogonili za lisem. Całe podium seledynowe

2015-06-23 16:21:30 (ost. akt: 2015-06-23 17:01:15)
Nasi biegacze (z wyjątkiem zawodnika w czerwonej koszulce) po starcie w Winnicy. Od lewej: Paweł Orzechowski, Piotr Jezierski, Piotr Wentykier i Szymon Słomczewski

Nasi biegacze (z wyjątkiem zawodnika w czerwonej koszulce) po starcie w Winnicy. Od lewej: Paweł Orzechowski, Piotr Jezierski, Piotr Wentykier i Szymon Słomczewski

Autor zdjęcia: zbiory klubowe

Podziel się:

Do udanych można zaliczyć ostatnie starty reprezentantów Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego, których koszulki były widoczne na trasach w Winnicy i w Wieliszewie.

W niedzielę, 14 czerwca w podwarszawskim Konstancinie wystartował Daniel Karwowski. Poniżej jego relacja:

Cześć! W Konstancinie miał miejsce bieg imienia Piotra Nurowskiego, działacza Polskiego Związku Olimpijskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Było to godne upamiętnienie jego osoby, ponieważ imprezę zorganizowano z wielkim rozmachem. W zawodach wzięło udział dwóch olimpijczyków, trzeci zaś prowadził całą stawkę za kierownicą samochodu. A był nim Adam Małysz. Trasa biegu wiodła po uroczych osiedlowych uliczkach Konstancina. Na mecie nie zabrakło medalu, zupy a także ... lodów. Świetnie zorganizowany bieg, mam nadzieję, że za rok mocniej go obsadzimy.

I Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego (Konstancin), dystans: 10 km
15. Daniel Karwowski 00:39:39
Bieg ukończyło 555 osób.

***

Czterech naszych klubowiczów: Piotr Wentykier, Paweł Orzechowski, Szymon Słomczewski oraz Piotr Jezierski wybrało się do Winnicy na imprezę o nazwie: Pogoń Za Lisem - II Grand Prix Winnicy w Biegach Przełajowych. Relacja Pawła Orzechowskiego:

To był mega wyjazd. Humory dopisywały nam wszystkim a i sam bieg nie był najgorszy. Dziś pobiegłem taktycznie - początek miałem nie za szybki - 3:45 pierwszy kilometr, na drugim kilometrze miałem 8 min. Fajnie byłoby jakbym utrzymał to tempo do końca, niestety ból i kłucie w boku uniemożliwiło szybsze bieganie. Do mety dobiegłem z zapasem, czułem się dobrze, i tak szczerze, jestem zadowolony. Zaliczyłem dwa z trzech biegów GP Pogoń za Lisem i w generalnej klasyfikacji zająłem 8. miejsce na 131 osób. Czas pierwszego biegu 20:40, drugiego 20:48. Łączny czas 41:28 - ciężki przełaj, ale dobre miejsce. Organizacyjnie super impreza: przyjemna atmosfera, ludzie przyjaźnie nastawieni. Za niewielkie pieniążki można było miło i aktywnie spędzić czas z ludźmi z pasją do biegania.

Piotr Jezierski dodaje:
Ogólnie frekwencja była bardzo duża - ponad 130 zawodników. Było ognisko, grill, zabawy, śpiew, występy, piękna pogoda, wszystko co można sobie tylko wymarzyć. Ja brałem udział we wszystkich trzech biegach i jestem z tego bardzo zadowolony. Pozdrawiam serdecznie - silną motywacją oraz chęciami można osiągnąć wiele!

Pogoń Za Lisem - II Grand Prix Winnicy w Biegach Przełajowych, bieg III (Winnica), dystans: 5 km
5. Piotr Wentykier 00:19:44 IIGP - 4
9. Paweł Orzechowski 00:20:48 IIGP - 8
10. Szymon Słomczewski 00:20:54 IIGP - 55
17. Piotr Jezierski 00:21:34 IIGP - 13

***

Również w niedzielę, 21 czerwca, tyle że do Wieliszewa, wybrała się dziewiątka naszych klubowiczów (na zdjęciu poniżej). W trzecim, letnim etapie zgarnęliśmy wszystko! Całe podium klasyfikacji generalnej seledynowe! A konkurencja była duża - na starcie stanęło prawie 200 osób. Marek, Marcin i Daniel nie dali szans rywalom. Trzej muszkieterowie! Do tego bardzo dobry start Marty Michalak, dołożyła aż 92 pkt. do klasyfikacji drużynowej oraz zwycięstwo Jana Opałki, jak i drugie miejsce Gosi Dzięgielewskiej w kategoriach. Śmiało można powiedzieć, że Płońsk rozdawał w Wieliszewie karty. Relacja Marty Michalak:

http://i.wm.pl/00/07/34/87/f/wieliszew-21-06-2015-6-picture558973ef7dd4f.jpg

Kolejna edycja Wieliszewskiego Crossingu Lato 2015 za nami. I cóż można rzec?Nasuwa się tylko jedno stwierdzenie: „ZIELONI SĘKOSIA” RZĄDZĄ!:) Marek Dzięgielewski – 1. miejsce, Marcin Komorowski – 2. i Daniel Karwowski – 3. Zawładnęli całym podium i dumnie prezentowali się na jego poszczególnych stopniach. Piękny obrazek. Już od samego startu naszych ,,trzech muszkieterów” biegło na czele stawki, nie oddali miejsc przez cały wyścig aż po linię mety. Fantastycznie – ręce same składały się do oklasków. Dodatkowo Marcin Komorowski i Daniel Karwowski odprawili konkurentów w swojej kategorii wiekowej M21+. Marek Dzięgielewski jak zawsze był bezkonkurencyjny w kategorii M51+, Jan Opałka pierwszy w kategorii M61+, a Małgosia Dzięgielewska na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej wśród pań. Pozostała ekipa również świetnie się zaprezentowała: Łukasz Majkowski, Darek Murawski, Jacek Baniak, nasza reporterka – Małgosia Bieniak. Ja byłam 9. w open kobiet. Jestem bardzo zadowolona i dumna, że mogłam dołożyć swoją małą, skromną cegiełkę do sukcesu drużyny. Jesteśmy najlepsi, w sensie dosłownym, bo w klasyfikacji drużynowej, po trzech etapach zajmujemy pozycję na topie, ale i w przenośni, bo nikt nie miał tak wspaniałych mężczyzn w swojej ekipie:). Po swoich ukończonych biegach wrócili na końcówkę trasy, aby wspierać i dopingować nas – kobiety - w walce do samego końca. Piękno biegania, piękno sportu i takiej drużyny – bezcenne!. A trasa? Jak to w Wieliszewie bywa. Ty razem było prawie wszystko: słońce, wiatr, asfalt, żwir, wąskie dróżki leśne i piach, piach, piach... Ogólnie naprawdę super! Impreza świetna, doskonały klimat, a nasza ekipa rewelacja – nic dodać, nic ująć! Teraz pozostaje zewrzeć szyki na jesienny finał i obronić pozycję lidera.

Wieliszewski Crossing - Lato (Wieliszew), dystans: 10 km
1. Marek Dzięgielewski 00:38:44 1 w kat.
2. Marcin Komorowski 00:39:08 1 w kat.
3. Daniel Karwowski 00:39:35 2 w kat.
21. Dariusz Murawski 00:44:56
49. Łukasz Majkowski 00:48:15
50. Jacek Baniak 00:48:16
51. Jan Opałka 00:48:20 1 w kat.
94. Marta Michalak 00:53:10
140. Małgorzata Dzięgielewska 00:58:57 2w kat.
Bieg ukończyło 197 osób.

Niebawem ruszamy na Glinojeck, Ciechanów, Skierniewice…

(nadesłał Andrzej Świercz, prezes i zawodnik K.B. im. P. Sękowskiego w Płońsku, dodał DT)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB