Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zwycięstwo uczniów z Naruszewa i Starego Gralewa. Na drodze do finału rejonowego [FOTO]

2015-05-13 13:59:20 (ost. akt: 2015-05-13 14:39:01)
Zwycięska reprezentacja gimnazjalistów ze Starego Gralewa, która ponownie potwierdziła swój prymat w powiecie płońskim. Teraz czas na turniej rejonowy. Trzymamy kciuki!

Zwycięska reprezentacja gimnazjalistów ze Starego Gralewa, która ponownie potwierdziła swój prymat w powiecie płońskim. Teraz czas na turniej rejonowy. Trzymamy kciuki!

Autor zdjęcia: DT

Podziel się:

Za nami powiatowy finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się wczoraj w Sochocinie. W zawodach wzięły udział 24 drużyny, w sumie 84 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu płońskiego. Uczestnicy musieli pokonać na rowerze tor przeszkód oraz wykazać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego.

Gospodarzem powiatowych eliminacji XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego był Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie.

W tym roku w turnieju udział wzięło 12 czteroosobowych drużyn z podstawówek (uczniowie klas 4-6), w skład których musiały wchodzić dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Tyle samo trzyosobowych drużyn zgłosiło się z gimnazjów.

Uczestnicy turnieju jak co roku zmagali się z torem przeszkód, gdzie liczyła się bezbłędna technika jazdy i z dwoma testami wiedzy z zakresu zasad oraz przepisów ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz kolejności przejazdu na skrzyżowaniach. Poprawność wykonywania zadań przez uczestników na torze nadzorowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Płońsku.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych, tak jak i w roku ubiegłym zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Naruszewie. W kategorii szkół gimnazjalnych znów niepokonany był zespół ze Starego Gralewa. Do dwojga uczniów z tych placówek trafiły również nagrody dla najlepszych zawodników turnieju: Sebastiana Kalbarczyka ze SP w Naruszewie i Julii Deptuły z Publicznego Gimnazjum w Starym Gralewie.

Tuż za Naruszewem, na drugim miejscu w kategorii szkół podstawowych uplasowała się drużyna z SP w Raciążu, a na trzecim z SP w Starym Gralewie. Natomiast w kategorii gimnazjów drugie miejsce wywalczyli reprezentanci gimnazjum w Szczytnie, a trzecie z Nowego Miasta.

Zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w obu kategoriach wiekowych wezmą udział już w najbliższy piątek w finale rejonowym, który odbędzie się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mławie. Konkurować będą z drużynami z innych powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, pułtuskiego i żuromińskiego.

(za info sierż. szt. Kingi Drężek z KPP w Płońsku dodał DRED)

Poniżej zdjęcia z dekoracji uczestników zmagań w Sochocinie - radzimy oglądać je w pełnym rozmiarze.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Dawid Turowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB