Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Skakali przez przeszkody na zawodach w Poczerninie

2015-04-30 10:54:28 (ost. akt: 2015-05-04 11:48:22)
Na zawodach w Poczerninie wystartowało kilkudziesięciu jeźdźców z całego Mazowsza

Na zawodach w Poczerninie wystartowało kilkudziesięciu jeźdźców z całego Mazowsza

Autor zdjęcia: Dawid Turowiecki

Podziel się:

,,Żadna godzina życia nie została zmarnowana, gdy się ją spędziło w siodle – mawiał Winston Churchill. Pod tym cytatem z pewnością podpisze się Eugeniusz Koczorski, olimpijczyk z Seulu, którego spotkaliśmy podczas regionalnych zawodów w skokach przez przeszkody w Poczerninie.

Sportowy Klub Jeździecki Poczernin gościł w ostatnią niedzielę kwietnia ponad 60 zawodników w ramach I eliminacji Letniego Pucharu Poczernina oraz III eliminacji Ligi Mazowsza.

Pogoda była bardziej jesienna, ale dla jeźdźców, a z pewnością dla koni stanowiła jeden z walorów zawodów. Na parkurze rywalizowano na kucach oraz dużych koniach (wyniki znajdziecie pod tym linkiem: http://hippicapolonia.pl/?p=2826). Jednym z głównych organizatorów wydarzenia był Eugeniusz Koczorski, reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu (1988), który z drużyną w WKKW, startując na Idrysie, zajął czwarte miejsce. Dziś pan Eugeniusz jest trenerem w poczernińskiej szkółce i zachęca do uprawiania jeździectwa, również rekreacyjnie.

Zapytany, od czego trzeba wyjść, aby osiągać dobry wyniki, Eugeniusz Koczorski (na zdjęciu poniżej - red.) odpowiada, że tak jak i w innych sportach, podstawą jest codzienna żmudna praca oraz budowanie właściwych relacji z koniem i pieniądze. - Łatwo jest nauczyć się jeździć na koniu, szczególnie dzieciom, ale trzeba mieć zamożnych rodziców. Samo miesięczne utrzymanie konia to wydatek rzędu 1200 zł, a do tego dochodzą jeszcze treningi i zawody – przyznaje utytułowany jeździec, który już zaprasza mieszkańców powiatu płońskiego na duża imprezę, Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza, które odbędą się na obiektach w Poczerninie w dniach od 2 do 4 października. (DT)

http://i.wm.pl/00/07/07/61/n/dsc-0335-picture5541efc8dd288.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB